103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל וגיא פלג

שוטרים פרצו לחתונה המונית בגבעת זאב

בניגוד לתקנות התקיימה אמש חתונה רבת משתתפים • ח"כ מיכאל מלכיאלי: "השוטרים פרקו אנשים במכות, גררו אותם על הרצפה כאילו היו סוחרי סמים"


בניגוד להנחיות התקיימה אמש (ד') בגבעת זאב חתונה רבת משתתפים. כוחות מג"ב פרצו למקום וקנסו את בעל המקום ב־5,000 שקלים. האורחים הגיבו בפראות וזרקו בקבוקי זכוכית ושמן על השוטרים, שוטר נפגע קל. ח"כים מהציבור החרדי תקפו את הפרויקטור רוני גמזו, ואת התנהלות משטרת ישראל. ח"כ מיכאל מלכיאלי (ש"ס) שוחח עם גיא פלג וניסים משעל על התקרית.

חתונה היא אירוע משמח לכל הדעות, אך אתמול חתונה רבת משתתפים הפכה לאירוע קשה ודרמטי כאשר כוחות משטרה פרצו למקום. השוטרים, שנשאו על גופם מצלמות תיעדו כיצד הותקפו על ידי האורחים. ח"כ מיכאל מלכיאלי טען כי השוטרים "פורעי חוק שנכנסים לבית בלי רישיון ובלי היתר. עפ"י הסרטונים לא ראיתי שם התקהלות כזו גדולה, אבל בואו נגיד שהם ברחו ולא רואים אותם. נכנסו לבית 15-10 שוטרים, מפרקים אנשים מכות, אנשים יוצאים עם דם נגררים על הרצפה כמו סוחרי סמים, כמו מבצע לאיתור אני לא יודע איזה רשת עבריינית. ריבונו של עולם, מה זה? הייתם מעיזים ציבור אחר לפנות בצורה כזאת?"

הוא הדגיש כי: "כל התקהלות שהיא אסורה צריך לפזר אותה, יש חוק אנחנו מחויבים לחוק. אנחנו היינו הראשונים, הרבנים של ש"ס, שקראו לשמור על ההנחיות בצורה המחמירה ביותר. את נגיף הקורונה אנחנו ננצח רק אבל רק אם יהיה אמון מלא בין הציבור, בין המשטרה ומשרד הבריאות, בעצם בין נותני ההנחיות. התמונות האלה לא מחזקות אף אחד מהציר המשולש הזה". עוד הוסיף ואמר כי "מתוך 17 אלף בתי כנסת, 99 אחוז מהם סגורים. כל האזור סביבי סגור לגמרי, אנשים מקפידים על ההנחיות. נכון, אין אצלנו מאה אחוז, יש אצלנו מפרי הנחיות כמו בכל מקום. מה קורה בבלפור, בברים בתל אביב, במחנה יהודה?"

גיא פלג ההמום השיב למשמע דבריו של ח"כ: "על מה אתה מדבר? איזה ברים פועלים בתל אביב? תגלה לי כי אני מת לדרינק, אני מתגעגע". מלכיאלי טען כי אנחנו בדור שמקבלים כל הזמן סרטונים, הכול נמצא, רואים הכול. אני לא אומר שאנחנו טלית שכולה תכלת, יש אצלנו בעיות, אני לא מטאטא את הבעיות. אבל אצלנו כל התקהלות הכי קטנה שיש מקבלת כזו בולטות בתקשורת. אגלה לך כתובות, אני לא בא מהחלל".

ניסים משעל תהה כיצד הוא מספיר את נתוני התחלואה הגבוהים במגזר החרדי. חבר הכנסת טען כי האשמה היא של מדינת ישראל, .ףהקורונה לא אוהבת רק חרדים, אלא ברוך השם לנו יש משפחות ברוכות ילדים, ומה לעשות שהמדינה במשך שנים לא בנתה לנו דירות וכשיש מספרים גדולים זה כי יש הדבקה גדולה, כי אנחנו חיים בצפיפות, כי לא מפנים את האנשים. כשמגיע אבא חרדי ומתקשר לקופ"ח ואומר 'יש לי תסמינים תפנו ותבדקו אותי' לוקח 3 ימים לקבל תשובה אחרי 3 ימים צריך עוד 3 ימים עד שקופ"ח תואיל בטובה לשלוח לו אישור להתפנות למלונית. עברו 6 ימים ועד שפיקוד העורף שקורס מעבודה מפנה אותו לקח עוד כמה ימים". הוא הסביר כי גם "בתל אביב פינו אותו אחרי 10 ימים, אבל הוא הדביק את אשתו והילד. בציבור החרדי הוא הדביק 12 ילדים, שהילדה הייתה אצל שכנה והדביקה עוד 12 ילדים".

על הדיווחים כי מערכת החינוך תפתח במגזר החרדי בשבוע הבא, בניגוד להנחיות משרד הבריאות אמר מלכיאלי: "זה לא נכון. אנחנו הציבור ומוסדות ש"ס אנחנו ממושמעים להנחיות במאה אחוז. אנחנו אומרים דבר אחד, גמזו שיהיה בריא הוא עוסק מבוקר עד ערב בבתי הכנסת או באומן או במוסדות הדת. כשאין אמון - אין אמון, תקרוא מה הרבנים של ש"ס אומרים, מעל כל במה אפשרית. אנחנו באנו בהידברות עם משרד הבריאות ואמרנו זה לא חכם לגזור גזרות, הכי קל לסגור את החינוך. בואו ננסה ביחד למצוא תו סגול מחמיר. הם לא מבינים את זה, הם מנסים לחנך את העולם. אנחנו לא רוצים להיות חולים, לא הגענו מהחלל, אנחנו מבינים דבר אחד - צריך להתכתב עם המציאות ולצערי הרב גמזו גם לפי התגובה האומללה שלו אתמול אתה מבין איפה הוא חי".

 

עריכה: עופרי גליכמן

15/10/2020
הישארו מעודכנים

מיכאל מלכיאלי
מיכאל מלכיאלי  |  צילום: שלומי כהן/פלאש90