103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
דידי לוקאלי
עם דידי הררי

"רעד קל והתרגשות": דידי שב אל המיקרופון

בתוכנית ראשונה, שאותה הקדיש במלואה לרעייתו מירית ז"ל, הודה לאלפי המחזקים: "קראתי הכול - זה לא מובן מאליו" • על מירית: "חייכה עד הרגע האחרון"


חודש ושבוע חלפו מאז שדידי הררי עזב את המיקרופון. בחודש הקשה בחייו, שבו נפרד מרעייתו
מירית הררי ז"ל, ביקש לאסוף את עצמו ואת משפחתו. "זו ההפסקה הגדולה ביותר שלקחתי משידור", הודה היום (ד') עם חזרתו אל המיקרופון, והסביר כי "הרגשתי שאני חייב זמן לעצמי, להתאבל, להיזכר, לחשוב ולהיות עם המשפחה שלי שביחד, ננסה לאחות את השברים".

אלה היו רגעים מצמררים ברדיו, של אדם שגורם לרבים כל כך מאיתנו לצחוק ולחייך מדי יום לאורך שנים כה רבות, שמדבר מליבו אחרי שאיבד את היקר לו מכול. "באתי היום לרדיו, אני מוכרח לומר, עם רעד קל והתרגשות שמזמן לא הייתה לי", אמר, "ובגלל זה ביקשתי מהבנות שלי מאיה, אבישג ונועה לבוא איתי. לתמוך, אולי לדבר ולשתף, הכול תלוי בהן - אבל בעיקר לתמוך ולהיות איתי. שאראה את העיניים שלהן מולי ואקבל את התחושה הטובה יותר".

את כל התוכנית הראשונה אחרי ההפסקה הארוכה הקדיש דידי למירית - לסיפורים ולשירים שאהבה. "אנחנו נעשה היום מסע משותף בין השירים, בין השנים, בין החוויות שהיו לה ולי ולבנות שלנו בשנותינו יחד.", אמר, "כל אחד מהם הוא חלק מחייה, כל אחד מהם ליווה אותה בזמן כזה או אחר, במהלך מסע החיים שלה - ובד"כ היה סיפור שצמוד לשיר כזה או אחר. גם את הסיפורים האלה אני אביא".

לצד בנותיו ישב מולו שותפו לתוכנית רון שלום (הרון הרון), "שנמצא איתי - ובואו נגיד את האמת - חי עם מירית בעצמו 24 שנה. גם לו יש בטח סיפורים שהוא זוכר".

דידי הודה למאזינים הרבים, אלפים במספר, ששלחו דברי נחמה בתקופה האחרונה. "ראשית אני רוצה לומר תודה. אין לי מילים לתאר את החום, האהבה, האמפתיה והניחומים שקיבלנו מכולכם. אלפי הודעות ופוסטים, תלמידים שעשו עבודות, חיילים וחיילות, דתיים וחילונים, שמאלנים וימנים, אנשי פוליטיקה ואנשי היום־יום, בעלי משפחות ואנשים בודדים, ילדים, מבוגרים, שכנים בארץ ובחו"ל, כל האנשים האלה יחד כתבו אלינו, פרסמו ממים מדבריה של מירית וזה כל כך עזר לנו".

"אני מצטער אם לא הצלחתי לענות לכולם. אני עדיין עונה להודעות - אבל קראתי הכול, ושוב, תודה ענקית על התמיכה הזאת. זה לא מובן מאליו", אמר בהתרגשות.

הפסקול של מירית

את התוכנית פתח דידי עם השיר 'More than a Woman' של הבי ג'יז, שיר שדידי ציין כי הוא מתאר אותה בצורה מדויקת. "זו מירית", קבע, וסיפר כי הפסקול של הלהקה הזו היה חלק בלתי נפרד ממנה ברכב, כמו גם השירים של שלמה ארצי.

"מיריתי הפכה לדמות ציבורית בזכותה ולא בזכות היותה אשתי", אמר, "בזכות העוצמות שלה, האור שלה - והכוח שהעניקה לכל כך הרבה אנשים".

דידי, בנותיו ורון שלום באולפןדידי, בנותיו, ורון שלום באולפן, היום // צילום: מאירה פרץ/103fm
 

רגע לפני שהתחיל לנגן את השיר השני בתוכנית, דיבר על המילים שלו. "תתארו לכם עולם יפה, פחות עצוב ממה שהוא ככה. ואנחנו שם הולכים עם שמש בכיסים", של שלמה ארצי. "אז השמש הזאת, היא השמש שלנו, מירית, והיא תאיר עלינו לתמיד", סיכם דידי. "האופטימיות של מירית והרצון לעולם יפה יידבק בנו - אני מקווה - ובכם, ונחייך תמיד כמו שהיא חייכה עד הרגע האחרון".

כששלמה התחיל לשיר, מי שהקשיב לתוכנית היטב יכול היה לשמוע את הנשימות הנרגשות של הררי. כשבנותיו והצוות הנאמן לצידו, במקום שהוא כל כך רגיל ואוהב לפגוש. והחיוכים שעוד יגיעו, כך נראה, הם בדיוק מה שמירית הייתה מבקשת לראות ולשמוע.

 
עריכה: יניב מורוזובסקי

21/10/2020
הישארו מעודכנים

דידי הררי, היום
דידי הררי, היום  |  צילום: רעות מתתיהו־ארגון/103fm