103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"יש לנו ראש ממשלה שמשקר"

ח"כ יאיר לפיד בביקורת חריפה על רה"מ: "אי אפשר להיכשל יותר מכשלון נתניהו בקורונה" • "המנדטים של בנט יתנו עוד כהונה לנתניהו"


יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד שוחח הבוקר (ו') עם ניסים משעל, והתייחס לעימות האחרון בין המועמדים לנשיאות ארה"ב. בהמשך התייחס למשבר הקורונה, ואף ניתח את המהומה בכנסת סביב פסילת ההצבה להקמת חקירה בפרשת הצוללות. לטענתו, ראש הממשלה נתניהו בהיסטריה מוועדת החקירה בנושא, משום שהוא מסובך מאוד בפרשה, וברור שזו פרשת השחיתות הבטחונית הגדולה והנוראה בתולדות מדינת ישראל. 

בפתח הראיון יו"ר האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד התייחס לעימות האחרון בין המועמדים לנשיאות ארה"ב, וטען כי שני המועמדים טובים לישראל. "ג'ו ביידן הוא אולי הסנאטור עם הרקורד הכי טוב בהצבעות בעד הישראלים - הוא יהיה נשיא טוב לישראלים. טראמפ הוא אוהב ישראל גדול, זה הוכח בוודאי בנושא ההכרה ברמת הגולן".

במהלך הריאיון ביקש משעל להתייחס לדבריו של לפיד, ואמר "אני רוצה לפתוח איתך בציטוט שלך שמאוד עניין אותי. אמרת ככה: אני רואה לנגד עיניי את המחסום בבלפור מתרומם, והמשאית עם החפצים של נתניהו עוזבת בפעם האחרונה. שאלתי את עצמי אם היית או חלמת חלום?" לפיד האזין לדבריו ברוב קשב, ואמר שלא מדובר בחלום, אלא במשהו שהוא עובד בשבילו כבר זמן רב. "אני חושב שזה הדבר החיוני בכדי להבריא את מדינת ישראל, ובגלל זה אני נמצא בפוליטיקה. בכדי להבריא את ישראל אנחנו צריכים לוודא שהוא לא יהיה יותר בבלפור. הוא לא תורם, כרגע, להחלמתה של מדינת ישראל. לא מהקיצוניות, לא מהקורונה, ולא מהמשבר הכלכלי". 

"עכשיו, אם אני חוזר רגע למשאית של משפחת נתניהו: האם ראית לנגד עינך משאית נכנסת לבלפור עם החפצים של משפחת לפיד", שאל משעל את לפיד שאמר שהוא מקווה, אבל זו החלטה של הבוחרים. "אני בן אדם מעשי מדי בשביל לעסוק בדמיונות. מה גם, שהחיים בבלפור הם די סיוט, יש לי בית שאני מרוצה ממנו ומתגורר בו כבר הרבה שנים, אני לא להוט להחליף דירות. החלק האישי פה הוא שולי לגמרי". 

הקולות של בנט ילכו לנתניהו? תלוי מי שואל 

בהמשך ביקש להתייחס לסקרים האחרונים בהם יש עתיד-תל"ם מקבלת 18 מנדטים והסביר שלמרות זאת הוא יכול להיות ראש ממשלה: "אפשר לעשות זאת בעבודה קשה, יש עתיד תמיד שווה בקלפי יותר מאשר בסקרים, זה לא מדאיג אותי. מה שמדאיג אותי הוא שאנחנו צריכים לעבוד יותר קשה כדי להחליף שלטון. אנחנו לא צריכים להחליף שלטון בשביל הכיף - אלא בשביל הטיפול בכלכלה ובקורונה". על הצמיחה של ימינה אמר: "זה מדאיג אותי. אלו מנדטים שיילכו לנתניהו - צריך להבין שהמנדטים שלו יתנו עוד כהונה לנתניהו".

כשנשאל מה יעשה עם החרדים במידה ויצליח להיכנס לתפקיד ראש הממשלה הסביר לפיד שאם הם מפרים את תקנות הקורונה הם לא יקבלו קנס של 5,000 שקל, אלא של 100 אלף שקל. "אנחנו נשלול תקציבים ממי שימשיך להפר את התקנות, כי אתם לא תיקחו כסף ואז תעשו הפוך מהחוק של המדינה", הסביר.

לאחר מכן נשאל מה דעתו על תפקודו של נתניהו במשבר הקורונה, לאחר שזה טען כי פנו אליו ממדינות רבות ברחבי אירופה וברכו אותו בעקבות תפקודו במהלך המשבר. לפיד טען: "אני רוצה למצוא את מדינות אירופה שמברכות אותו. מדינות אירופה ירוקות, אנחנו מדינה אדומה. האבטלה באירופה היא חצי ופחות מחצי מאשר בישראל, והתחלואה באירופה יותר נמוכה מבישראל. ראש הממשלה ממשיך למכור לנו סיפורי מעשיות. לא מצלצלים אליו ולא מברכים אותו זו המצאה גמורה". 

לפיד ניתח את המהומה בכנסת סביב פסילת ההצבעה להקמת חקירה בפרשת הצוללות: "נתניהו בהיסטריה מוועדת חקירה בצוללות - הוא מסובך מאוד בפרשה. ברור לגמרי שזו פרשת השחיתות הביטחונית הגדולה והנוראה בתולדות המדינה".

עריכה: עדן בן ארי 

23/10/2020
הישארו מעודכנים

יאיר לפיד
יאיר לפיד  |  צילום: מרים אלסטר/פלאש90