איפה הכסף
עם ענת דוידוב

אילת וים המלח הם איים ירוקים - אבל מה עם טבריה?

בעלי מלון 'אסטוריה' בטבריה, ציפי נטל סיפרה על מצבם ועל כך שנשארו מחוץ לתמונה: "אנחנו מאוד טרודים וכועסים. ראש העיר הממונה הכין מתווה ברור"


מפרוץ משבר הקורונה לפני כעשרה חודשים, שיעור האבטלה בטבריה מרקיע שחקים; מספר דורשי העבודה בעיר הגיע לנתון מדאיג של 35 אחוזים מקרב המועסקים, מה שמציב את טבריה במקום השני מתחת לאילת בהיבטי בעיות האבטלה בקרב ערי התיירות. מדוע לא נכנסה טבריה למתווה 'האיים הירוקים'?

אנחנו מאוד טרודים וכועסים

ציפי נטל, בעלת מלון 'אסטוריה' בטבריה שוחחה עם ענת דוידוב ב־103fm וסיפרה על תחושותיה הלא פשוטות בעקבות המצב הכלכלי הקשה והמלון בבעלותה שנותר מיותם: "המלון סגור וזה המצב, אנחנו מאוד טרודים וכועסים. ראש העיר הממונה הקודם בנה תוכנית ברורה באשר לאיך להפוך את טבריה גם לאי ירוק, אך אז הוא עוד לא ידע שטבריה תהיה ירוקה. כעת היא ירוקה לגמרי. ההצעה נשלחה לממשלה אך בכלל לא עברו עליה לצערי". 

על שיעורי האבטלה המדאיגים בעיר, אמרה נטל: "רבים מובטלים או בחל"ת. מה שמאפיין את טבריה הוא בין היתר הרבה מלונות קטנים עם בעלויות מקומיות, כלומר בבעלות של תושבי טבריה. ברגע שבעלים הם מקומיים, הכסף נותר בעיר בניגוד לרשתות בתי המלון. אפשר פשוט לפתוח את המלון ב-50 אחוזי תפוסה רק עם ארוחות ארוזות, וכך אפשר לתת למסעדות באזור להתפרנס ולצאת לטייל". 

לסיום, התייחסה בעלת מלון 'אסטוריה' בטבריה ציפי נטל לביקוש הגבוה של ציבור הישראלים בחופשה בטבריה: "יש גם צימרים בטבריה. הציבור בפירוש מצלצל אלינו והוא רוצה לצאת מאזור המרכז ולטייל. לאילת לא כל יום נוסעים, לטבריה יכולים לנסוע כי היא קרובה למרכז אז ניתן לבוא להתארח בסוף השבוע".

עריכה: מיכל קדוש 

18/11/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


איפה הכסף עם ענת דוידוב
איפה הכסף עם ענת דוידוב  |  צילום: 103fm
Paris