103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
סיון כהן

זוהר על ועדת החקירה: "זו התרסה"

יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר התייחס להחלטתו של גנץ להקים ועדת חקירה לפרשת הצוללות: "לנסות לשרבב את רה"מ בכוח לעניין הזה זה מעשה לא מכובד"


היממה האחרונה אופיינה ללא ספק בשיח מזעזע שהחל בהפגנה של תומכי רה"מ מול ביתה של משפחת פרקש השכולה, ועד להשוואה המזעזעת של סדי בן שטרית בין רה"מ נתניהו ולא אחר מצורר היהודים היטלר. בנושא זה ביקשה סיון כהן לשוחח עם יו"ר האופוזיציה וח"כ מיקי זוהר שידוע בהתבטאותיו השנויות במחלוקת, כמו גם בשינוי שחל אצלו. בהמשך, שוחחו השניים על הקמת ועדת חקירה בנושא הצוללות ועל קידום 'חוק חיסון חובה לנגיף קורונה'.

ח"כ מיקי זוהר לא התנער מתרומתו לשיח הקשה שחוצה גבולות בחברה הישראלית, ואמר: "אני החלטתי להוביל את שינוי השיח משום שזה באמת מתדרדר לתהומות שאנחנו לא רוצים להגיע אליהם בחברה הישראלית. זה פוגע בכול מדינת ישראל ואזרחי ישראל, עם ישראל לא מוכן לראות את המראות האלה, זה פוגע בנו מבפנים, ובסוף אנחנו מתמודדים עם משבר הרבה יותר קשה ממה שאנשים חושבים ואנחנו רוצים לטפל בו בלי כל השיח הזה".

עוד הוסיף ח"כ זוהר: "אף אחד לא נקי מאשמה, השיח הזה הוא משמאל ומימין. יש מאבקים פוליטיים ומערבבים את המאבקים למצב בו יורדים נמוך מדי, זה כדור שלג שצובר תאוצה והולך ותופח. הדבר הזה מסוכן. אני קורא לכולם לעשות שינוי בשיח ואין לנו שום דבר מלבד להוקיע את התהליכים האלו, אם צריך - גם לפעול נגדם. בסוף הדברים האלה פוגעים במדינת ישראל כולה. אני בעצמי אמרתי דברים שלא הייתי צריך לומר, וכרגע יש מגמה טובה מאוד דווקא מצד הנבחרים שבסוף צריכה לחלחל לאזרחים, לפעילים, לאנשים שמחזיקים בעמדות פוליטיות שיכולות להיות מנוגדות. בסוף השיח הזה שישתנה לטובה, גם המצב שלנו במדינה ישתנה לטובה".

בהמשך, התייחס לדבריו המטלטלים של סדי בן שטרית, שלדבריו הוא הופיע גם מול ביתו והשתמש בביטויים מכוערים כלפיו: "סדי בן שטרית לא יכול היה להשוות את רה"מ להיטלר. הדברים האלה חצו את גבולות הקו האדום וצריך להפסיק עם השיח הזה. הוא עמד ליד ביתי וכינה אותי בכול מיני כינויים - 'עבריין' ו'חבר ארגון פשיעה'. כשאתה רוצה לשנות את השיח יש 2 דרכים – להסביר, להבהיר ולשמור על שיח נקי; והדרך השנייה - מיגור תופעות כאלו באמצעות החוק. אמירתו של סדי בן שטרית כנגד רה"מ הינה הסתה חמורה שיכול להיות שגם המשטרה תצטרך לטפל בה. כל הסתה מכל סוג שהוא צריכה להיות מטופלת".

כמו כן, התייחס לדברים הקשים שהוטחו במשפחת פרקש ששכלה את בנה תם, רק משום שאפשרה לאנשי מחאת 'קריים מיניסטר' לנאום על גג ביתה: "הרבה מאוד אנשים מהליכוד, רה"מ, ואני בעצמי גיניתי. הדברים הללו אינם מקובלים, לא צריך להגיד את הדברים הללו למשפחה שכולה, נקודה". לפעילה אורלי לב שעמדה מול בית משפחת פרקש השכולה וצעקה את הדברים האיומים, אמר: "אני קורא לה להתנצל כמובן על הדברים. הדברים שנאמרו שם צריך להתנצל בגינם. זו לא בושה להתנצל בעניין הזה". לצד זאת הוסיף: "אני קורא באותה הזדמנות לאנשים מהשמאל שאמרו דברים קשים נגד רה"מ ונגדי באופן אישי לחזור בהם ולהתנצל על הדברים".

"הקורונה לא יכולה להבחין בין אדם לאדם"

נושא נוסף עליו ביקש לדבר הוא עניין חוק חיסון חובה אותו מקדם שר הבריאות יולי אדלשטיין: "אני חושב שזו החלטה טובה של אדלשטיין לקדם חוק חיסון חובה נגד הקורונה משום שבסוף אנחנו בעניין הזה שותפי גורל. הקורונה לא יכולה להבחין בין אדם לאדם, ואם אחד שלא התחסן ובסוף יפיץ את הנגיף – הדבר הזה מסוכן. לכן אני חשוב שזו החלטה נכונה. צריך לבדוק את היסוד החוקתי פה, חוק 'כבוד האדם וחירותו', איך אנחנו מצליחים לפתור את הבעיה החוקתית והמשפטית", והוסיף: "אם זה לא אפשרי, מן הסתם תהיה פה בעיה מסוימת. אנחנו נעשה מאמץ לשכנע את כל אזרחי ישראל להתחסן כדי שישמרו על עצמם ועל חבריהם, אם הדבר לא יסתייע נצטרך לחשוב על דברים אחרים".

לסיום הביע את דעתו על הפרסום לפיו רה"מ החליפי ושר הביטחון בני גנץ שוקל להקים ועדת חקירה בנושא הצוללות, ואמר: "זו התרסה כנגד רה"מ למרות שהובהר בצורה מאוד ברורה שלרה"מ אין יד ורגל בסיפור הזה. העניין הזה נבדק על ידי המשטרה והוגשו כתבי אישום בעניין הזה. לנסות לשרבב את שמו של רה"מ בכוח? אני חושב שזה מעשה לא ראוי מצד גנץ, יכול להיות שהם חושבים שככה הם מפעילים לחץ על רה"מ. זה לא מטריד את רה"מ כי לא היה לו שום קשר, ולכן הוא לא צריך להיות מוטרד. מה שמטריד בעיקר זה הרס המבנה הקואליציוני והתהליך שאנחנו הולכים אליו בצעדים גדולים, שזה פירוק הממשלה ובחירות נוספות".

 

עריכה: עופרי גליכמן

19/11/2020
הישארו מעודכנים

מיקי זוהר
מיקי זוהר  |  צילום יח"צ: אורן כהן