103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"צריך ימ"מ כדי לפנות את משפחת נתניהו מבלפור"

דרוקר ('חדשות 13') על התבטאויות נתניהו ורעייתו כלפי בנט ושקד הנמנעים מתגובה: "כמו אישה מוכה ששבה לבעלה המכה כל פעם בטענה שהפעם זה ישתנה"


רביב דרוקר ('חדשות 13') שוחח עם ניסים משעל ב-103fm על החשיפה שלו בתוכנית 'המקור' השבוע ב'ערוץ 13', והתייחס גם לאפשרות שאנו בדרך לבחירות.

בפתח השיחה הגיב דרוקר לתחקיר שלו, ואמר על ההקלטות כי "זה נשמע כמו במאפיה, ובעיקר מדגיש את העובדה שיש תיק אחד שרשויות אכיפת החוק פשוט לא העזו לפתוח במדינת ישראל, והוא תיק מאוד חשוב, התיק נגד 'ישראל היום'. כשארנון מילצ'ן אומר כבר בסוף 2009, מצטט את שלדון אדלסון, הבעלים של 'ישראל היום', כאומר: 'אני הקמתי את העיתון בשביל בנימין נתניהו'. אם נאמר משפט כזה, ואם זאת באמת הייתה כוונת העיתון, אז העיתון לא חוקי. אתה לא יכול להקים עיתון בשביל פוליטיקאי, אתה אמור להקים עיתון בשביל חופש הביטוי, מגוון דעות, ואז אתה נהנה מכל ההגנות שקיימות בחוק. להגיד משפטים כמו, 'אם הוא יתקוף את ראש הממשלה, אני אפיץ מיליון עותקים מהעיתון', אז בעצם אתה חובר לליכוד, זאת אומרת, אתה חלק מהליכוד, אתה מנהל תעמולה פוליטית, זה לא חוקי במדינת ישראל".

לדברי דרוקר, כל ההקלטות שנחשפו בתחקיר שלו, הן ראיות בהליך המשפטי, אך ככל הנראה, לא 'האקדח המעשן'. "זאת אומרת, כשירצו להוכיח שנתניהו מקבל מתנות ממילצ'ן וטובות הנאה, אז ללא ספק, יוכלו להשתמש בכך שבזמן אמת, אומר ניר חפץ: 'שרה נתניהו מקבלת מתנות מניקול ראידמן, וזה הדפוס, וכל מי שרוצה להתקרב למשפחת נתניהו, מעתיר עליהם מתנות'. וכשירצו להוכיח את האישומים בתיק 2000 על נוני מוזס, יגידו, 'הנה, תראו את הניסיון לעסקה בסוף 2009'", הסביר.

לאורך כל התוכנית, שאלתי את עצמי, איך ראש הממשלה שיש לו כל כך הרבה נושאים על הראש, ואני אומר את זה במלוא הרצינות, מתעסק בשטויות, כמו, 'תוריד כתבה, תוריד ידיעה, פוסט כזה, תמונה כזאת'. אתה יכול להסביר את זה?
"להסביר אני לא יכול, אבל אני יכול להגיד שבאמת היו הרבה שנים, שהיו מגיעים דיווחים כאלה, ורוב הציבור, בצדק, לא האמין להם. היה אומר, 'מה, נתניהו מתעסק באיזו ידיעה ב'וואלה' או ב'ידיעות' או במסגור או בכיתוב תמונה?'. וכל מי שמדבר ומגנה את העובדה שאדם אחד מקליט אדם שני, צריך לזכור שרק בזכות ההקלטות הללו, נולדו לנו ההוכחות שזה באמת המצב שנתניהו משחית המון המון מזמנו. אגב, ניר חפץ, גם כעד מדינה, מעיד על כך שיכולה להגיע שאילתה ללשכת ראש הממשלה על משהו שיאיר אמר לנהגים, וראש הממשלה יושבת יומיים-שלושה מעבודתו, ויתעסק רק בקשקוש הזה".

זה צריך להחריד כל אחד.
"נכון, וכל מי ששואל מה ההשפעה של כל היחסים הסבוכים בתוך משפחת נתניהו, שאנחנו מתעסקים בהם לעייפה, על ענייני המדינה, הנה תשובה אחת מיני תשובות רבות".

יחסי נתניהו-בנט ושקד

בהמשך התייחס דרוקר, ליחסים המורכבים בין משפחת נתניהו לבכירי ימינה נפתלי בנט ואיילת שקד, שטפח מהיחסים העכורים הללו נחשף בהקלטות, כאשר בנימין נתניהו כינה את בנט 'כלב קטן', ושרה נתניהו כינתה את איילת שקד, 'מופרעת'.

"שמע, זה דבר פסיכי", אמר דרוקר, והוסיף: "כשאנשים שואלים את נפתלי בנט ואיילת שקד, 'למה הם לא מגיבים כל השנים?', אז הם עונים בכל מיני תשובות יחסית שפויות ורציונליות, של 'מה? מה נעשה, ואיך נגיד?'. אני חושב שזה כבר הגיע באמת למקומות שזה כמו איזו אישה מוכה שכל הזמן חוזרת לבעלה המכה, כי היא חושבת שהפעם הוא ישתנה, והפעם זה יהיה אחרת, או הפעם בגלל הילדים, נחזור".

לטענתו, "זה כמעט בלתי אנושי, ואני חושב שגם הציבור מקבל את זה ככה. זה פוגע מאוד ביכולת שלהם להיראות כמנהיגים, כשהם כל הזמן מוכנים להמשיך לספוג ולעולם לא לענות. פרסמתי שם את הסיפור שגברת נתניהו מפטרת את מנהל הקמפיין של נתניהו ב-2015, שבועיים לפני הסוף, בצרחות. החטא הגדול של אותו אדם היה שהוא שיתף פוסט של נפתלי בנט בפייסבוק שמחמיא לנתניהו. זאת אומרת, אמר מנהל הקמפיין, 'אם נפתלי בנט, מנהיג המפלגה האחות הקטנה, מחמיא לנתניהו על זה שהוא יוצא לנאום בקונגרס, אז אני אשתף את זה, כי זה דווקא מקטין את נפתלי בנט, ומגדיל את בנימין נתניהו'. על הדבר הזה, היא פשוט ערפה לו את הראש בצרחות אימים".

אז הבוקר כשהיא קמה ורואה סקר של 'מעריב' שימינה 24 מנדטים והליכוד 27, אז את מי היא רוצה לפטר?
"את כל מי שסביבה, אבל אני בטוח שמעל הכול, היא נשבעת בנקיטת חפץ, שהיה לא תהיה, ואנחנו נשאיר את האנשים האלה מחוץ לממשלה, נדרוס אותם בקמפיין, נעשה כל דבר כדי שהם לא יהיו".

"נראה שנתניהו דוהר לבחירות"

האם אנחנו בדרך לבחירות? דרוקר טען שכן, ואמר: "נתניהו פשוט לא מתנהל ברציונליות. זאת אומרת, אני אגיד לך מה הדוגמה הכי טובה לזה - נתניהו תמיד אוהב להשאיר את כל האפשרויות פתוחות עד לרגע האחרון, תאר לך שהוא היה מתחיל להעביר את תקציב 2021 - לא מסיים, אבל מתחיל, זה הרי תהליך מאוד ארוך - מעביר אותו בממשלה, מעביר אותו בקריאה ראשונה, ואומר לכחול לבן, 'מה אתם רצים היום לבחירות? בפברואר אני מעביר את זה, תחכו לפברואר, תחכו למרץ', אז היה שם ויכוח פנימי, ויכול להיות שהם היו נשארים, כי אין להם אופציות כאלה טובות. זה שהוא אפילו לא עושה את זה, לא משאיר לעצמו את האופציה".

זה מלמד אותך שהוא הולך לבחירות?
"כן, זאת אומרת, יכולים לבוא שינויים של הרגע האחרון".

להערכתך?
"להערכתי, זה ממש נראה שהוא דוהר לבחירות, הוא אפילו לא עושה את מראית העין הזאת, את העמדת הפנים הזאת, כדי לשמור את האופציה של לא ללכת לבחירות. יכול להיות שזו החלטה שהוא יהנה ממנה ויצליח בה, אבל בגלל שההתלבטות היא כל כך כבדה, אתה תמה, למה הוא לא מנסה לפחות להשאיר את האופציות בשביל עצמו".

אבל אם הוא דוהר לבחירות, הוא אדם זהיר, אז הוא משקלל את הכול, כולל את זה שימינה דוהרת למעלה.
"נכון, זה נשמע הזוי. אבל כנראה שבבלפור, המחשבה שאם לא נלך לבחירות עכשיו, עוד חלילה נצטרך לפנות את המעון בנובמבר שנה הבאה, היא כל כך מטילה אימה על יושבי הבית, שהם מעדיפים ללכת לבחירות כדי לנצח את התסריט הזה".

כלומר, הם הולכים לבחירות כדי להציל את בלפור?
"כדי להתחמק מהרוטציה, כי ברור להם שאם מעבירים את תקציב 2021-2020, לא תהיה כמעט דרך לא להעביר את הרוטציה, כי אחרי זה, כבר אין חורים בהסכם, זה החור האחרון, זה חור ענק שהותיר ההסכם, אבל זה החור האחרון שנותר כנראה".

הקרב על בלפור הייתי אומר.
"אני לא חושב שאפשר לחלץ אותו מבלפור, יבוא יום, יצטרכו הימ"מ להגיע. אני לא חושב שמישהו רואה דרך שהם עוזבים את בלפור מרצונם".

עריכה: אמיתי דואק

20/11/2020
הישארו מעודכנים

רביב דרוקר
רביב דרוקר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90