איפה הכסף
עם ענת דוידוב

מחפשים את השיטפון הבא

בעוד יש מי שסובלים מההצפות ברחבי הארץ, צייד השיטפונות אורי בן דוד דווקא נהנה לחפש אחריהם: "צריך להגיע למקום לפני השיטפון"


ימי החורף גורמים לכולנו להתכנס בבתים, קל וחומר בתקופת הקורונה. יש מי שמחפש מתכונים למרק חם, יש מי שלומד לפתח תחביב כזה או אחר, ויש כאלה שהפכו את עניין השיטפונות לתחביב, אחד מהם הוא צייד השיטפונות אורי בן דוד. בשיחה עם אלון גל וליאת רון סיפר על התחביב המעניין, וההתרגשות הרבה האופפת אותו כשהוא ונוספים מחפשים את אזורי השיטפונות באזורים שונים במדינה.

"מה שקורה הוא שחזאים אומרים שירד גשם, ואנחנו מחכים בפתח עגני הניקוז במקומות הנמוכים יותר וממנו יוצאים המים. יש לנו לווין של 'מקורות' שמכסה עד אזור צפון ים המלח, ולפיו אנחנו יודעים לאן ללכת. חוץ מזה, יש מכ"ם גשם ירדני, וגם הרבה חברה שמנהלים עמודי פייסבוק שיש בהן תחזיות מזג אוויר שהם בעצם מפרשים", הסביר בשלווה השמורה לאנשים שמתרגשים מעוצמתו של הטבע.

"אני עומד פעור פה מול העוצמה", סיפר, "צריכים להיות שם בשביל לחוש את זה. להגיע לשם זה גם סיפור, כי צריכים להגיע לפני השיטפון זה גם משהו שצריך להתכוון אליו". אם חשבתם שהוא חלילה מסכן את עצמו טעיתם, שכן מדובר באדם מקצועי שיודע להגיע למקום בזמן, ולהיות באזור גבוה הרבה לפני שהכל מתחיל. "אף פעם לא נתקלתי באיזושהי בעיה ברוך השם. אנחנו מאוד אחראיים מבחינת שמירה על החיים שלנו".

לסיום נשאל אם הוא מרגיש שמשהו השתנה מבחינת מזג האוויר, והוא טען שבהחלט כן. לדבריו ישנה צפיפות גדולה בין הגשמים המקומיים. "יש שיטפונות קצרים ומפתיעים לעומת מה שהיה בשנים שעברו".

עריכה: עדן בן ארי 

26/11/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מחפשים את השיטפון הבא
מחפשים את השיטפון הבא  |  צילום אילוסטרציה: אדי ישראל/פלאש90
Paris