103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"רה"מ מנסה לגנוב את הבחירות ומתבצר בבלפור"

ח"כ אביגדור ליברמן תקף את התנהלות רה"מ: "האזרחים בני ערובה למשפטו, בשביל 61 מנדטים, נתניהו יצרף את ח"כ מנסור עבאס"


חבר הכנסת אביגדור ליברמן, יו"ר ישראל ביתנו שוחח עם ניסים משעל ב־103fm, הגיב על האפשרות שנגיע לבחירות, תקף בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו ולא התרגש מעלייתו של יו"ר ימינה נפתלי בנט בסקרים.

בפתח השיחה, אמר ליברמן כי אין ספק שנתניהו מכוון לבחירות. "לא יודע אם אכן זה יתקיים בסוף מאי-תחילת יוני, אבל בין מרץ ליוני, זה פחות או יותר הטווח של הבחירות. והשאלה היא מה באמת היעד המרכזי של כל אחד", אמר, והוסיף: "מבחינתי, המטרה המרכזית בבחירות הקרובות היא החלפת שלטון נתניהו, ניסיון לבנות באמת אלטרנטיבה שלטונית. אני רוצה מדינת ישראל מתקדמת, ליברלית, מודרנית, לא כל הניסיונות להחזיר אותנו לימי דוד המלך ושאול המלך, אני לא רוצה להיות שם".

עוד אמר: "אנשים בכנסת הפכו להיות פחות קשובים ומודעים, אני ראיתי השבוע הצעת חוק של חבר הכנסת עודד פורר, הכי הגיונית. לא יכול להיות שבמדינת ישראל, בעל רוצח את אשתו, והוא נשאר האפוטרופוס של הילדים, וחצי מהרכוש שלה שייך לו. העברנו הצעת חוק בהסכמה רחבה בין הקואליציה לאופוזיציה, ורצינו לקדם את זה בוועדה למעמד האישה - קמים החרדים, ש"ס, יהדות התורה, ומנסים פשוט לטרפד את החוק ודורשים להעביר את זה לוועדת חוק, חוקה ומשפט, למה? כי שם השליטה היא חרדית, יעקב אשר הוא יו"ר ועדת, חוק, חוקה ומשפט. החוק הזה מגיע לשם, וקוברים אותו קבורת חמור. מה זה קשור ליהדות? מה זה קשור לערכים?".

בנט ילך עם נתניהו?

לדברי ליברמן, בימינה יתמכו בחוק שיבטל את המשפט של נתניהו. "סמוטריץ' מדבר על זה כל שבוע, כולל השבוע הזה. גם השבוע הוא דרש להדיח את היועץ המשפטי לממשלה, ועדת חקירה לשופטים, כל מיני שטויות. ברור שפועלים לזה, עובדים בשביל זה, וגם לא מסתירים את זה", אמר, והוסיף כי אין לו ספק שהם ילכו עם נתניהו אחרי הבחירות הבאות.

אתה היית הולך לקואליציה עם בנט, לפיד וכחול לבן, יחד איתך?
"אין לי שום בעיה עם קואליציה מן הסוג הזה, אנחנו רוצים גם ליישם. אני לא מבין למה אנחנו כמדינת ישראל מממנים מערכת חינוך שאוסרת על הילדים ללמוד מתמטיקה, אנגלית ומחשבים. כולם חייבים ללמוד לימודי ליב"ה, נישואים אזרחיים, תחבורה ציבורית בשבת. זה חיה ותן לחיות, לא רוצה להתערב בחיים של החרדים בבני ברק, בבית"ר עילית, במודיעין עילית, אני לא מבין למה הם צריכים להתערב בחיים שלנו".

"מבחינתו של נתניהו, 'אחריו המבול'"

בהמשך הגיב ליברמן לציטוט שיוחס לו, ולפיו אמר כי במקרה שנתניהו יפסיד את הבחירות, הוא יתבצר בבלפור: "כרגע נתניהו מנסה לגנוב את הבחירות, ואני אומר לך מבחינת החקיקה. אני ראיתי את הצעות החוק, שמי שמוביל אותן הוא שלמה קרעי, נציג ש"ס בתוך הליכוד, ואני פשוט נדהם. רוצים לרוקן מתוכן את כל הסמכויות של ועדת הבחירות המרכזית ולהעביר את זה לפוליטיקאים. כלומר, לדוגמה, אם עד היום כל מזכיר קלפי זה עובד מדינה ניטרלי שהוא לא מזוהה פוליטית, רוצים למנות את כל חברי מרכז הליכוד למזכירי קלפי".

אם הוא יפסיד, הוא לא יעזוב את בלפור?
"אני חושב שמבחינתו של נתניהו, 'אחריו המבול'. כרגע כל מדינת ישראל, כל אזרחי ישראל, הם בני ערובה למשפט שלו. כל מה שמכוון אותו אלה העניינים הפרטיים שלו. הרי מה הוא אומר לכחול לבן? תזיזו את אבי ניסנקורן והכול יהיה בסדר".

ליברמן גם לא פוסל את עצמו בתור מועמד לראשות הממשלה. "אני באמת משתדל להציג אלטרנטיבה מבחינת החזון, מבחינת שלטון אלטרנטיבי, סדר יום, הכול", אמר, וציין כי הוא לא מתרגש מהעלייה של בנט בסקרים לעומתו.
"אני רואה את עצמי כמחליף שלטונו של נתניהו. בשביל זה אנחנו פועלים. הצלנו את עם ישראל 3 פעמים מהקמת קואליציה חרדית-משיחית, לא רק הבטחנו כמו אחרים, אלא עמדנו בכל מילה, בכל ההתחייבות לבוחר. ובוא תחשוב מה היה קורה לו הייתי מתקרב ונותן יד לכל הקואליציה הזאת, והיינו מצרפים את בנט וסמוטריץ' לקואליציה עם ש"ס ויהדות התורה", אמר.

אם נתניהו יזדקק לעבאס מנסור מהרשימה המשותפת כדי להשיג 61, הוא יצרף אותו אליו לדעתך?
"אין ספק, הוא גם לא מסתיר את זה. גם עבאס מנסור לא מסתיר את זה. כולנו שמענו אותו בקולו אומר, 'אם נתניהו ייתן לי תקציבים, ואת החוקים שאני צריך, אין לי בעיה לתת לו כל מה שהוא צריך'. כלומר, בתמורה לתקציבים, אין לו בעיה לתמוך בחוקים פרסונליים שיעזרו לנתניהו להימלט מהמשפט, דברים מאוד ברורים".

27/11/2020
הישארו מעודכנים

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן  |  צילום: פלאש90