גיא פלג

"יונתן היילו יצא בודד ואבוד לעולם שמחוץ לכלא"

גיא פלג סיפר על היכרותו עם הבחור הצעיר שנמצא אתמול (ב') ללא רוח חיים: "כחברה יש לנו אחריות לטפל בפגועים ובאבודים. נחלנו כישלון"


יונתן היילו, הבחור הצעיר שהואשם בהריגת האדם שאנס אותו, השתחרר מהכלא לפני חצי שנה אחרי מאסר של 10 שנים. אתמול (ב'), נמצא היילו ללא רוח חיים בחוף הים בנתניה. גיא פלג, שהכיר את היילו לאורך תקופת מאסרו, הביע את צערו בעקבות המקרה:

"אתמול התחלחלתי כשהגיעו הידיעות הראשונות על מותו של יונתן היילו, הצעיר ממוצא אתיופי שאותו ליוויתי שנים ארוכות. היילו הואשם ברצח עבריין שאנס אותו, בהמשך סעיף האישום שונה להריגה, אחר כך קוצרה תקופת העונש שלו, וכל פעימה לוותה במאבק משפטי. הפרקליטות הערימה קשיים, הדגישה את הרצח האלים ואת העובדה שבמדינת חוק הכוח הוא בידי המדינה ורק בידיה, הדגישה את הבחירה של היילו לקטול ולא להתלונן.

אבל הסיפור של היילו לא היה רק דרמה משפטית, אלא דרמה אנושית. צעיר משכונת קרית נורדאו בנתניה שהותקף מינית, שלא התלונן, שלא טופל, שלקח את החוק בידיים, שהתמכר לאלכוהול, שניסה - בהצלחה חלקית - לעורר תמיכה, לעורר דעת קהל, סבל מדיכאון. התמכרותו לאלכוהול לא טופלה במהלך המאסר שלו, והוא יצא בודד ואבוד לעולם שמחוץ לכלא.

למרות שיש בחירה אישית ואחריות אישית, גם לנו כחברה יש אחריות לטפל בפגועים, באבודים, וכאן כולנו נחלנו כישלון. אני נזכר בשיחות שלי איתו, ברעד שלו, במבוכה הקשה, בהזדקקות שלו למשקה לפני ראיונות כדי להצליח לדבר למצלמה. אני זוכר ששאלתי את עצמי כל פעם, איך בחור בן 30 הגיע למצב כזה? והאם יש לו סיכוי אמיתי להשתקם? מתברר שלא".

01/12/2020

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גיא פלג
גיא פלג  |  צילום: 103fm
Paris