103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"עם ישראל משלם על הטעויות של גנץ ואשכנזי"

רא"ל (מיל') ח"כ משה (בוגי) יעלון התייחס למשבר הפוליטי ועל ההצעה לפיזור הכנסת: "אני מוכן להתערב שלא נגיע לרוטציה, גם בני גנץ מבין את זה"


שוב בחירות: אתמול הכריז יו"ר כחול לבן, רה"מ החליפי ושר הביטחון בני גנץ על תמיכת מפלגתו בהצעה שתעלה היום למליאה, לפיזור הכנסת. אמנם מדובר בקריאה טרומית, אך נדמה כי פניה של מדינת ישראל אל עבר בחירות רביעיות תוך שנתיים בלבד. רא"ל (מיל') ח"כ משה (בוגי) יעלון יש עתיד־תל"ם שוחח עם בן כספית וינון מגל ב-103fm על המשבר הפוליטי שבעיצומו, ועל הבחירות שבפתח.

ח"כ בוגי יעלון הביע את דעתו באשר לנאום שנשא אמש (ג') שר הביטחון בני גנץ: "להגיד אמרנו לכם? כבר התרגלתי לזה ולצערי אזרחי מדינת ישראל שמשלמים את מחיר הטעויות של בני גנץ וגבי אשכנזי, שאולי נכנסו מתוך כוונה טובה לממשלה הזאת שהפכה לתקלה ולמחדל נוראי שאנשים מתים ממנו". מנגד, סייג זאת ואמר: "זה עוד לא חד משמעי שהוא סוגר את הדלת ואומר 'הולכים לבחירות'. בחירות זה לא משהו, כי זה כמה חודשים שימשיכו להיות אנשים מובטלים ועסקים ייסגרו, ימותו אנשים. יש לנו כבר 3,000 מתים, זה מחדל נוראי ושלא יספרו לי סיפורים".

כמו כן, התייחס למשבר הקורונה, ולעליה בנתוני התחלואה: "הסגר מה עשה? הוריד את התחלואה, אבל זה כמו להגיד שנמנע תאונות דרכים על ידי זה שמכוניות לא תסענה. הסגר הוא לא הצלחה אדירה - הוא כישלון. אנחנו צריכים ללמוד לחיות עם הנגיף זמן רב, זה חיסון שאנחנו לא יודעים מהו כמו שאנחנו לא יודעים מהו הנגיף. צריך מסכות, היגיינה וריחוק אבל בדיקות-בדיקות-בדיקות". הוא הביע תמיכה בביצוע בדיקות מקיפות לכלל האוכלוסייה בתדירות גבוהה, במטרה להוציא לפועל את מיזם 'הדרכון הירוק' שיאפשר פעילות רחבה יותר במשק.

ח"כ יעלון טען כי הפתרון למשבר הפוליטי הוא החלפת השלטון: "כדי להציל את המדינה צריך לשחרר את נתניהו לענייניו. למי עדיין לא ברור שכל האינטרסים שלנו כולל הביטחוניים, הכלכליים והבריאותיים משועבדים להימלטותו מספסל הנאשמים? אני קורא לבני גנץ לקבל החלטה. בנט? אתה נהנה מ-20 מנדטים? צריך להציל את המדינה. בליכוד, כולם אוהבים את זה? לא מבינים שהליכוד נפל בן ערובה? מנצלים פרצות בחוק כי אף אחד לא חשב שיהיה רה"מ, לא חשוד, אלא נאשם, עם 3 כתבי אישום שהלך להתמודד במקום לעשות את מה שהוא דרש מאולמרט. זה המצב, לכן עליו להתפטר".

"דמוקרטיה או דיקטטורה"?

בעקבות דבריו של ח"כ יעלון, תהה בן כספית: "האוזר והנדל שהכנסת לפוליטיקה הודיעו שאפילו לתיקון שכחול לבן, להוסיף את ערך השוויון לחוק הלאום הם לא יצביעו בעד. איך אתה יכול לבנות עליהם באי אמון קונסטרוקטיבי?" על כך השיב חבר הכנסת: "אני לא בונה עליהם, אבל אני מצפה למשל מבנט שעכשיו באופוזיציה שיפסיק לחשוב על 20 מנדטים ויתחיל לחשוב על חסינות והתגברות לנתניהו כי אם נלך לבחירות ומי שירכיב את הממשלה חס וחלילה זה נתניהו, לאן נגיע? נמשיך לפגוע בדמוקרטיה, נאפשר התגברות על פסיקות בג"ץ, אני פונה לכל המפלגות הדתיות - שכחתם את עשרת הדיברות? 'שוחד יעוור עיני חכמים וצדיקים'? מוסר? ערכים?"

בהמשך, חבר הכנסת חשף כי: "יאיר לפיד ואני פועלים כדי להציג בפני הציבור אלטרנטיבה שלטונית. בהנחה והולכים לבחירות, יהיו אנשים שיושבים על הגדר וקיבלו החלטה אישית, שמבינים שצריך להציל את המדינה והם יצטרפו אלינו. אנשים שקיבלו החלטה להיכנס לפוליטיקה אבל לא יצהירו לפני שברור שהולכים לבחירות. הציבור יצטרך לבחור האם הוא רוצה להמשיך במצב הקיים או רוצה בדרך אחרת".

לטענתו, "המדינה התדרדרה. אמת ושקר התערבבו, שחיתות? אין על מה לדבר. אתמול נתניהו נושא את שם האחדות לשווא. מה זה הדבר הזה? על איזה אחדות אתה מדבר? בכחול לבן אמרנו שצריך אחדות ופיוס – זה לא הממשלה הזאת. הדיון עכשיו במישור הפוליטי בין ימין לשמאל מדיני זה אם זה ישר או מושחת, אם תהיה דמוקרטיה או דיקטטורה, אם נדבר אמת או נשקר".

   

עריכה: עופרי גליכמן

02/12/2020
הישארו מעודכנים

רא"ל במילואים, ח"כ משה בוגי יעלון
רא"ל במילואים, ח"כ משה בוגי יעלון  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90