103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"זו הדרך להחלפת שלטון נתניהו"

כרמל שאמה הכהן, ראש עיריית רמת גן, תומך במהלך של גדעון סער, אבל מדגיש: "הציעו לי הצעות, אבל אני נשאר עם תושבי רמת גן עד לסוף הקדנציה"


מסתער קדימה: גדעון סער כינס מסיבת עיתונאים ובה הודיע על פרישה מהליכוד והתמודדות עצמאית לראשות הממשלה בבחירות הקרובות, תחת הסיסמה 'תקווה חדשה'. סביב ידיעה זו ביקשו גיא פלג וגולן יוכפז לשוחח עם כרמל שאמה הכהן, ראש עיריית רמת גן, ולשעבר ח"כ מטעם הליכוד.

כרמל שאמה הכהן התייחס להצהרה המטלטלת של גדעון סער אתמול (ג'), והסביר שסער תיכנן את התהליך לאורך זמן. "שאלתי את גדעון שישב איתי שלשום בלשכה, אמרתי לו, 'עזוב את כל הסקרים, אתה קם בבוקר ומרגיש שלם?' והוא אמר 'לא, אני לא שלם. אני לא מרגיש טוב תחת נתניהו, תחת כל מה שהוא מייצג וסוחב על גבו', במצב הזה אדם צריך לקבל החלטה". הוא הודה כי סער התבסס בהחלטתו על סקרים פנימיים, אך ציין כי הסקר של 'פאנלס פוליטיקס' שחוזה לסער 17 מנדטים, מציג את הנתון הגבוה ביותר. "יש דומים, דו ספרתי בלי הספרה 0 בצד. זה מספר מצוין, מספר טוב, זה רק סקר ורק סקר ראשון", אמר.

הוא הדגיש: "אני לא הייתי מצטרף לעסק הזה אם לא הייתי מאמין שזה הדרך שאנחנו נצעד בה - להחלפת נתניהו מהשלטון. עם ישראל רוצה תקווה באמת, זה המספר שזה מייצג. גדעון סער הוא אדם מאוד מחושב, וכל הצעדים שלו מאוד מדודים, מדובר בתהליך ארוך. זה תהליך שאורך שבועות ארוכים, ההחלטה. הכיוון היה ברור ומסומן, אי אפשר לקחת אדם כמו גדעון סער ולהגיד לו 'תסכים עם כל מה שקורה במדינה'".

כמו כן, שאמה הכהן הסביר מדוע המפלגה החדשה של סער שמתיימרת להוריד את נתניהו משלטונו, לא תסיים כמו כחול לבן שנכנסו לממשלת אחדות עם נתניהו: "אני רוצה לחיות במדינה שיותר מאוחדת ולא משוסעת. אני רוצה ממשלה מתפקדת. אני מכיר את גדעון היטב ומקרוב, גם גנץ אדם ישר וגם גדעון, ההבדל ביניהם שגדעון בנוי מהחומרים לעמוד בהתחייבויות שלו לציבור, גנץ לא היה מסוגל לעמוד". באשר לפרישתו של סער מהליכוד, אמר: "ההתחייבות הבסיסית של איש ציבור זה לעשות טוב לטובת הציבור שהוא משרת וללכת בדרך שהוא מאמין אותה".

בהמשך, השיב לשאלה האם יתמוך בחוק שיאפשר לנתניהו לחמוק מאימת הדין, והבהיר: "מה פתאום מה פתאום זה כמו להגיד שש"ס תתמוך באכילת חזיר. לא רוטציה ולא אם הוא ראש ממשלה כל הקדנציה, אין סרט כזה. אני מכיר את גדעון מקרוב זה איש של שלטון החוק. אין מצב בעולם, אוי ואבוי לנו, למדינה ולליכוד אם נהיה חלק מחקיקה רטרואקטיבית של לשחרר נבחר ציבור מדין". באשר לתמיכה על ידי המפלגות הערביות, אמר שאמה הכהן: "אני לא חושב שיש אפשרות כזאת, אבל אתה לא יכול למנוע ממישהו לתמוך בך. דיאלוג זה בסדר אבל יש דברים בפוליטיקה שצריך לבנות אותם כמו שצריך".

שאמה הכהן מכהן כראש עיריית רמת גן מזה כשנתיים, אך האם תמיכתו בסער תוביל לפרישתו מן העירייה? הוא סיפר כי: "גדעון הציע לי הצעה מאוד מפתה, אני מאוד רוצה בהצלחתו, להצטרף אליו ולהיות חלק מהשינוי אבל התחייבתי לתושבי רמת גן שלא משנה מה יציעו לי בארצי אני לא עוזב את רמת גן". כמו כן, התייחס לרשימת המפלגה של סער שתתפרסם בהמשך, ואמר: "יש הפתעות מצוינות, יש בשורות אמיתיות לציבור אבל זה חלק גם מבניית הקמפיין. אנחנו רוצים לחזק את שלטון החוק שנמצא תחת מתקפה, אוי לנו מהימים שהילדים שלנו רואים שרים בממשלת ישראל שאומרים שצריך להכניס את ליאת בן ארי לכלא".

   

עריכה: עופרי גליכמן

09/12/2020
הישארו מעודכנים

גיא פלג וגולן יוכפז
גיא פלג וגולן יוכפז