103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"אין פה הגיון פוליטי, אבל הולכים לבחירות"

מיקי זוהר (הליכוד) מסביר כי משא ומתן עם כחול לבן לא עומד על הפרק: "ניסיתי לקדם תהליך של פשרה שבסוף הוא גם הגיוני, אבל הם לא מאמינים לנו"


יו"ר הקואליציה וסיעת הליכוד מיקי זוהר שוחח הבוקר (ד') עם ניסים משעל וגולן יוכפז והבטיח, קבל עם ועדה, שסיעתו עוד תפתיע את הציבור, ורבים ישובו חזרה לזרועותיה. בהמשך, הביע את דעתו על הצעתו של אביגדור ליברמן לבצע איחוד בקרב מפלגות המרכז, וטען כי השם שלה צריך להיות 'רק לא ביבי'.

המערכת הפוליטית נמצאת בסערה מזה מספר שבועות, שהחלה עם הצעת החוק לפיזור הכנסת שעברה בקריאה טרומית, דרך פרישתו של גדעון סער מהליכוד וריצתו העצמאית לראשות הממשלה, חבירתם של יועז הנדל וצבי האוזר למפלגה החדשה וכלה בהצטרפותה של ח"כ יפעת שאשא־ביטון אתמול (ג') למפלגתו של סער. ח"כ מיקי זוהר התייחס לאפשרות של מערכת בחירות נוספת, והודה כי אין מגעים בין הליכוד לכחול לבן: "לא קורה שום דבר. נתק מוחלט, חסר תקדים. הם לא מוכנים לשמוע, לא מוכנים לנהל משא ומתן".

הוא ציין כי ניסה לקדם תהליך של פשרה, לפיו: "מקיימים קדנציה למשך 4 שנים מלאות, להבטיח רוטציה, לעשות שנתיים-שנתיים. נעשו הרבה ניסיונות גם מצידי ומצד גורמים אחרים, לא צלחו. הם נכון לעכשיו לא רואים את עצמם מגיעים איתנו להסכם". לכן הוא סבור כי "הולכים לבחירות והם לא עוברים את אחוז החסימה. זה עצוב מאוד, אין בזה היגיון פוליטי. המהלך הזה הוא התאבדות פוליטית".

ח"כ זוהר הביע את דעתו באשר לסוגיית ניסנקורן, והרצון של הליכוד להדחתו מתפקיד שר המשפטים: ניסנקורן צריך לזוז משום שאנחנו לא יודעים להסתדר איתו וברור ששם אם נעשה קדנציה של שנתיים היא לא תוכל להתרחש כל עוד אנחנו נמצאים בסיטואציה הלא פשוטה מול אבי ניסנקורן. אנחנו לא בהכרח דרשנו שתיק המשפטים יעבור לליכוד, זה לא דרישה שעלתה וזה לא נכון. הדבר היחיד שאנחנו רוצים זה שנוכל לעבוד בצורה טובה כדי שתהיה פה ממשלה מתפקדת".

"רבים יחזרו הביתה מהר מאוד"

בהמשך טען יו"ר הקואליציה כי למרות הסקרים שמציגים מגמת התדרדרות של הליכוד, "יש לנו עוד כמה הפתעות, אני לא הייתי מספיד את נתניהו והליכוד כל כך מהר. הליכוד יעשה את הדברים הנדרשים כדי להוכיח לציבור שהוא הראוי ביותר. אני מניח שבסוף הציבור יתרשם ממה שיש לנו לומר לו ונצליח גם לשכנע אותו, רבים יחזרו הביתה מהר מאוד".

ח"כ אביגדור ליברמן הציע למפלגות המרכז להתחבר לכדי רשימה אחת בבחירות הבאות, וזאת במטרה להוות אלטרנטיבה שלטונית לנתניהו והליכוד. ח"כ זוהר התייחס לנושא, ואמר: "יש לי שם מצוין לרשימה, אפשר לקראו לה 'רק לא ביבי', רשימה שיכול להיות תהיה מעניינת. אם הם רוצים לרוץ ברשימת 'רק לא ביבי' זה לגיטימי אבל אני חי 6 שנים את הפוליטיקה הישראלית ברמה הארצית, האגו של הפוליטיקאים הוא קצת מורכב ולכן בגלל האגו המורכב לראות דבר כזה קורה? אני חושב שזה קצת לא ריאלי. אני חושב שאג'נדה שהיא 'רק לא ביבי' היא אג'נדה קצת מוזרה, אני לא הייתי מצביע לאג'נדה כזאת; אלא למפלגות שרוצות להביא רעיון מסוים או לקדם נושאים, בשורה שהציבור מתחבר אליה, לא בשורה של רק לא ביבי". הוא סיפר שהוא תוהה כל בוקר מה רוצים מבנימין נתניהו, ולמה רוצים לגרום לו לסיים את תפקידו.

יו"ר הקואליציה הביע את דעתו באשר לפרישתה של ח"כ יפעת שאשא־ביטון ולתפקודה כיו"ר ועדת הקורונה וטען שהיא עזרה לגל השני להתפרץ "בצורה חסרת תקדים. פתחה עסקים בניגוד לעמדת גורמי המקצוע והממשלה, איך היא תרמה למדינה בזמן שהיא הייתה יו"ר ועדת קורונה? היא הטעתה את הסקטורים האלה, היא אמרה שהיא יכולה לפתוח אותם במסגרת סמכותה, פתחה, והתפרץ פה גל שני וכל העסקים הלכו לסגר נוסף. יש לה תרומה גדולה מאוד לגל השני". הוא התייחס לאפשרות שיוטל סגר שלישי, והתריע: "אנשים נשענים על החיסון, רואים את החיסון מגיע ארצה וחושבים אוטוטו זה חולף, 'לא נשמור על ההנחיות' וזה מאוד מסוכן".

    

עריכה: עופרי גליכמן

16/12/2020
הישארו מעודכנים

מיקי זוהר
מיקי זוהר  |  צילום יח"צ: אורן כהן