103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"אופציה ממשית לקואליציה ללא המשותפת, נתניהו והחרדים"

ח"כ אביגדור ליברמן רואה את היום שאחרי נתניהו: "צריך להיות ברור שלאחר הבחירות מתגבש גוש חוסם של 55 מנדטים" • הכריז: "רוצה להיות שר האוצר הבא"


פחות משלושה חודשים לבחירות הרביעיות תוך שנתיים, והפעם הפתעות רבות מצד הימין והשמאל. אתמול, הכריז ראש עיריית תל אביב־יפו רון חולדאי על ריצתו במפלגת 'הישראלים', אליה חבר השר אבי ניסנקורן. יו"ר ישראל ביתנו, חבר הכנסת אביגדור ליברמן, שוחח עם גיא פלג וענת דוידוב ב-103fm והגיב לדברים.

ח"כ אביגדור ליברמן הביע את דעתו באשר לשינויים במערכת הפוליטית, ולכניסתו של חולדאי לפוליטיקה הארצית ואמר: "רון חולדאי איש רציני ואני מברך על כל איש רציני שמצטרף לפוליטיקה הישראלית, לכנסת ישראל, כך נראה כנסת יותר רצינית עם משקל יותר כבד וקצת אולי יותר הערכה מכלל הציבור. כי לצערי הסבבים האחרונים לא עשו טוב למערכת הפוליטית".

הוא הדגיש כי המטרה בבחירות הקרובות היא להוריד את נתניהו מהשלטון: "מבחינת האינטרס הלאומי צריך להגיד תודה לנתניהו על כל מה שעשה ולהשתחרר ממנו כרגע כל יום שהוא נמצא בשלטון יחד עם ש"ס ויהדות התורה זה נזק עצום למדינה", וטען כי יש אופציה ממשית לקואליציה של 64-65 מנדטים ללא המשותפת, נתניהו והחרדים.

על יו"ר ימינה נפתלי בנט אמר: "שמעתי ביקורת נוקבת של בנט על נתניהו, שממשלתו היא הממשלה הגרועה בהיסטוריה. אם הוא בסוף יצטרף לממשלה הגרועה ביותר, הציבור ישפוט. בינתיים היחידים שהוכיחו ב-3 סבבים שעמדו בכל הלחצים זה ישראל ביתנו". באשר לריצתו העצמאית של ח"כ גדעון סער לראשות הממשלה אמר: "סער עבד עבור נתניהו, הצטלם איתו וכיכב איתו בשלטי החוצות. אמנם הוא אמר בשום פנים ואופן 'לא בנתניהו' אבל אני שמעתי 2 רמטכ"לים נשבעים בכל שבועה אפשרית, ראיתי פוליטיקאי מכובד שאפילו הוריד שפם. אני רוצה להאמין שבסוף גדעון סער באמת יעמוד בהתחייבות שלו ולא יצטרף לנתניהו".

בהמשך, ח"כ ליברמן התייחס למשבר הכלכלי החמור בו נתונה ישראל, והבהיר כי שיקום הכלכלה הוא האתגר הגדול ביותר כעת: "מדינת ישראל לקחה הלוואות קרוב ל-160 מיליארד שקל, הנינים שלנו יצטרכו להחזיר. הסגר השלישי מביא עוד 120 אלף מובטלים. שלשום בוועדת הכספים היה קיצוץ בתקציבי הרווחה, בתקציבי החינוך. איפה הוסיפו 140 מיליון שקל? לתלמידי הישיבות, לכל המוסדות של החרדים. גם בביטחון הפנים קיצצו. פשוט משאירים אדמה חרוכה, יש כלכלת בחירות בצורה הכי בלתי אחראית ומשאירים פה חובות והריסות. עלייה בפשיטות רגל ב-40 אחוז של עסקים קטנים ובעיקר בינוניים. אני חושב שיש הרבה דברים שצריך להתמודד איתם".

כמו כן, מתח ביקורת חריפה על שר האוצר ישראל כ"ץ וטען כי הוא כשל בתפקידו: "הוא בכלל לא שר אוצר, הוא אמנם יושב אבל הוא לא מנהל. מי שמנהל זה לשכת רה"מ. כשישראל כ"ץ מצהיר שהוא יאריך את החל"ת ויאריך מענקים, הוא לא דיבר עם איש במשרד האוצר. אני דיברתי עם כמה בכירים באגף התקציבים הם היו על סף התקף לב כששמעו ברדיו ששר האוצר מצהיר על זה. אין לו מושג מה נעשה במשרד האוצר, הוא מנותק מכל דרג מקצועי. זה פשוט איש שמבצע הנחיות שהוא מקבל מלשכת רה"מ", והוסיף כי ברצונו לקבל את תיקי האוצר והמשרד לביטחון הפנים.

    

עריכה: עופרי גליכמן

30/12/2020
הישארו מעודכנים

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90