103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

"ללכת לשיתוף פעולה עם רע"מ זה חמור מאוד"

יו"ר ימינה נפתלי בנט התייחס להתחממות ביחסים בין רה"מ לבין מנסור עבאס • וגם: קרא לבטל גיוס חובה לחרדים בני 21 ומעלה


מערכת הבחירות הרביעית יצאה לדרכה, וכבר מפלגות התפצלו, התחברו, הוקמו וקרסו. על פי הסקרים האחרונים שפורסמו, ימינה בראשות נפתלי בנט יורדת במנדטים וספק אם תהווה אלטרנטיבה שלטונית. בנושא זה שוחחו בן כספית וינון מגל עם יו"ר המפלגה, שקרא להחליף את נתניהו. בהמשך, הביע את דעתו על מפלגת 'תקווה חדשה' בראשות גדעון סער ועל הרומן המתפתח בין הליכוד ונתניהו לרע"מ ומנסור עבאס.

נפתלי בנט הסביר מדוע לדעתו יש להחליף את נתניהו: "לא בגלל המשפטים אלא למרות המשפטים. בגלל שהוא לא יוכל לחלץ את מדינת ישראל, לא יוכל לאחד אותנו כדי לצאת מהבור הגדול שאנחנו נמצאים בו וצריך להגיד לו תודה גדולה ובכבוד גדול. אני חושב שהיה פה מאמץ מאוד מאוד גדול של הפרקליטות יותר ממה שצריך בעניין הזה, ואני לא חושב שבגלל הדבר הזה הוא צריך ללכת הביתה, כי המחוקק מראש חזה את המצב הזה ואמר שעל כתבי אישום לא הולכים הביתה".

הוא ציין כי: "מ-1996 כל רה"מ בלי יוצא מן הכלל נמצא תחת חקירות, זה דבר מטורלל שהופך מיד או מסרס את ראשי הממשלה מהיכולת לפעול. תמיד לפני הבחירות אמרתי שאני אמליץ על נתניהו, זו הפעם הראשונה שאני אומר שלא אמליץ על נתניהו, אני אמליץ עליי. אני אומר בשונה מכל מקהלת 'רק לא ביבי' והפסילה האוטומטית, שהציבור יחליט. אני בא לכל המצביעים ואומר להם 'אתם חושבים שנתניהו הכתובת לחלץ אותנו מכמעט מיליון מבוטלים? להוריד את מחירי הדיור שבתקופתו זינקו באחוזים מטורפים ויוקר המחיה? הנושא של חרדים שלא משתתפים במעגל העבודה, מה שלא עשה ב-20 שנה'? אני חושב שלנו יש פתרונות מאוד יצירתיים בכול התחומים ואנחנו מציעים את זה לציבור ומקווים שהציבור ייתן את הכוח".

בנט הבהיר: "אני אחליט ללכת עם הממשלה שיש לה יותר סיכוי להשתלט על הקורונה, לשקם את הכלכלה ולאחד את העם. זה כל כך תלוי סיטואציה אני מקווה שאני אוכל להקים את הממשלה. האם בכל מקרה אני הולך עם נתניהו? התשובה היא ממש לא, אני לא בכיס שלו. אני אחליט אחרי הבחירות לפי הנסיבות לעשות את הדבר הטוב ביותר למדינת ישראל. מי שבונה על תמיכה אוטומטית בנתניהו שוגה. נתניהו יש לו זכויות גדולות מאוד אבל הגיע הזמן למדינת ישראל להתקדם קדימה".

"ללכת לשת"פ עם רע"מ זה דבר מטורף"

בהמשך, בנט סיפר על הפתרון של ימינה, לסוגיית גיוס החרדים: "אני מציע הפוך מכולם, לבטל את חובת הגיוס מגיל 21 ומעלה לחרדים. חרדי שהגיע לגיל 21 יעשה מה שהוא רוצה. להוריד את זה מגיל 24 לגיל 21 כי זה חכם למרות שזה לא הוגן. העסקנים החרדים נגד, כי יש אינטרס שיישארו בישיבה גם אם לא לומדים, והאנטי חרדים טוענים שזה לא פייר והם צודקים. אבל אם נעשה את זה למשך עשור אנחנו עשינו דבר ענק לעתיד מדינת ישראל, כי אם הקורונה הוכיחה משהו זה שיש כמה מדינות שונות - ישראל, חרדים וערבים. זה סוג הפתרונות שאנחנו נביא, שונים ויצירתיים מהשטח".

באשר לשאלת ההבדל בין מפלגת ימינה למפלגת 'תקווה חדשה' בראשות גדעון סער, הוא השיב: "אני מעריך את גדעון וחושב שהוא יכול להיות צלע משמעותית בממשלה שבעזרת השם אני אקים. ההבדל הגדול בין המפלגות – שם זה מפלגה של פוליטיקאים, אף אחד לא הקים עסק, אף אחד לא יודע מה זה תזרים מזומנים, לא יצר מקומות עבודה. נחליף פוליטיקאים בעוד פוליטיקאים. אנחנו מביאים קבלות כולל בשנה האחרונה, איפה הם היו בשנה האחרונה? מה אלקין או סער עשו? הייתי שר ביטחון, חבר קבינט בצוק איתן, עם רקע צבאי משמעותי. כנ"ל בתחום העסקי כלכלי, שר כלכלה וחינוך. אבל הייחוד שלנו זה שאנחנו מוכנים לבוא ולשנות סדרי עולם, לשבור מונופולים, לעשות דברים שאחרים לא מוכנים למען האזרחים. הגיע הזמן לתת לנו את המושכות".

כמו כן, הביע את דעתו באשר לחיבור התמוה בין רה"מ נתניהו לבין ח"כ מנסור עבאס העומד בראש מפלגת רע"מ: "מנסור עבאס הוא תנועת אחות של חמאס. שתיהן תנועות בת של האחים המוסלמים העולמי. זה פשוט בלתי נתפס. לפנות לציבור הערבי מבורך, ללכת לשת"פ עם רע"מ זה דבר מטורף לגמרי וגם חמור מאוד, כי זה נותן לגיטימציה ממש לתנועת האחים המוסלמים. אני לא אשתף פעולה עם האחים המוסלמים בסניף הישראלי, הרי מה הדיל? דיל של קצבאות, הזרמת כספים בדיוק למי שאנחנו לא רוצים להזרים כספים, לתנועה האסלאמית. הציבור הערבי הוא חלק ממדינת ישראל, צריך לקרב אותו. חיבור ושת"פ עם האזרחים הערבים בישראל וודאי, אבל לחבק את תנועת האחות של חמאס בישראל זה בושה וחרפה ואנשי ימין צריכים להיות הראשונים שזועקים על זה".

     

עריכה: עופרי גליכמן

03/01/2021
הישארו מעודכנים

נפתלי בנט
נפתלי בנט  |  צילום: תומר נויברג/פלאש90