בכרם תימן

דודי פטימר מביא את סיפורה של אסתר גמליאלית, כוכבת הזמר הגדולה של שנות ה־30 ביישוב העברי • בלעדי לדיגיטל של 103fm


אסתר גמיליאלית הייתה אחת מכוכבות הזמר הראשונות ביישוב העברי בשנות ה־30 וה־40 כשבאמתחתה שלל להיטים שהפכו במרוצת השנים לקלאסיקות: 'גדליה רבע איש' (למרחקים), 'הטנדר נוסע', 'שני שושנים', 'בכרם תימן', 'אלימלך' ועוד פזמונים שאותם ביצעה על במת תיאטרון 'המטאטא' בו כיכבה או בהופעות פומביות בתחנת 'רדיו ירושלים' בעידן המנדטורי.

קולה המיוחד של גמליאלית הפך אותה אמנם לזמרת אהודה, אך בגיל 22 בלבד היא פרשה מהבמה כמעט כליל לאחר שהתחתנה והעדיפה להתמקד בטיפוח חיי משפחה. למרות ששיריה הוסיפו ומוסיפים לזכות ללא מעט גרסאות כיסוי, נדמה כי מורשתה המוזיקלית הולכת ונשכחת עם השנים.

בפודקאסט 'מילים ולחן' חזר חוקר המוזיקה דודי פטימר לסיפור חייה המרתק, לקריירה המפוארת ושיתופי הפעולה שלה עם מוזיקאים כמו משה וילנסקי ונחום נרדי ולשנים שאחרי פרישתה. בפודקאסט מתראיינת גם אחייניתה של גמליאלית, זמרת הפופ והג'אז עדנה גורן, שהלכה בעקבותיה וסיפרה על הדודה שהכירה, על חייה הפרטיים ועל ההחמצה שייתכן ודודתה הרגישה על כך שלא המשיכה לטפח קריירה.

הפודקאסט 'מילים ולחן' לוקח אותנו למסע בעקבות התופעות, הסיפורים, השירים והאמנים שעיצבו את הפסקול הישראלי לאורך שנותיו. דודי פטימר הוא עיתונאי וחוקר מוזיקה, יוזם פרויקט תיעוד המוזיקה הישראלית דודיפדיה.

לכל הפרקים של הפודקאסט לחצו כאן 

05/01/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דודי פטימר // צילום: מיכל קליינברג
דודי פטימר // צילום: מיכל קליינברג  |  צילום: מיכל קליינברג
Paris