שומרים על הפרטיות

הגם אתם חוששים שאפליקציית 'ווטסאפ' מעבירה עליכם מידע אישי לחברת 'פייסבוק'? • העיתונאי דרור גלוברמן ('NEXTER') על הפתרון - אפליקציית 'Signal'


רבים ממשתמשי אפליקציית 'ווטסאפ' ברחבי העולם חששו לגלות כי תחל להעביר מידע אישי שלהם לחברת 'פייסבוק'. נוכח הדאגה לאבדן הפרטיות, צוברת אפליקציית 'Signal' תאוצה מאחר והיא ושומרת בחירוף נפש על פרטיות המשתמשים. העיתונאי דרור גלוברמן ('NEXTER') הביא פרטים נוספים על ההתרחשויות. 

"אנשים שצברו כעסים על 'ווטסאפ'. על החדשות סביבה וסביב פייסבוק, על התחושה שאנחנו משועבדים לה בצורה יומיומית מעבר לכוחותינו. זה מפרפר אותנו, וזה מטריד אותנו לא כי אנחנו חלשים אלא כי האפליקציה הזו מתוכננת לפרוץ את מעגלי ההגנה האנושיים. לפרוץ את המוח שלנו ולתכנת אותנו מחדש".

אז מה קרה הפעם? לפי דבריו של גלוברמן כלום ושום דבר. "היא אומרת שתשתף את המידע שלך עם פייסבוק, אבל זה קרה כבר לפני ארבע שנים. ההבדל הוא שעכשיו יש שינויים רגולטורים ואייפון עשתה איזה שינוי במערכת שלא מאפשרת לווטצאפ לשאוב את המידע כרצונה. אפשר להגיד שזה בעצם אישור רטרואקטיבי. אתם מבינים?" העניין הוא שאם לא נאשר את זה ככל הנראה לא נוכל להשתמש באפליקציה. ודווקא בגלל זה ממליץ גלוברמן לפנות לשתי חלופות בשוק - 'טלגרם' ו'סיגנל', שהן מצוינות למרות ש'טלגרם' פופולרית יותר. 

לסיום נשאל איזה מדיע בדיוק עובר לפייסבוק, והסביר שהכל פרט לתוכן השיחות. "מדובר במידע חשוב מאוד - עם מי דיברתי, איפה הייתי, מה חיפשתי". 

עריכה: עדן בן ארי 

12/01/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


הבהלה סביב 'ווטסאפ'
הבהלה סביב 'ווטסאפ'  |  צילום: Getty Images
Paris