103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"מרידור יקבל מכתב מעו"ד - נדרש לחזור בו מיד מהשקרים"

שר האוצר ישראל כ"ץ תקף את שאול מרידור: "פוליטיקאי בלבוש של פקיד שנזרק מהאוצר - בן למשפחה שונאת ליכוד ונתניהו" • סירב להתעמת איתו בשידור


ביום חמישי האחרון חשפו שאול מרידור וקרן טרנר בתוכנית 'עובדה' (ערוץ 12) את ההתנהלות של העומד בראש משרד האוצר. מרידור טען כי שר האוצר ישראל כ"ץ (הליכוד) דרש ממנו 'לשחק במספרים' על מנת ליצור עודף תקציבי, הוא סירב לו והתפטר מתפקידו. קרן טרנר חיזקה את דבריו וטענה כי עמדת הדרג המקצועי במשרד האוצר בוטלה פעמים רבות. בנושא זה שוחחו גולן יוכפז וענת דוידוב עם השר כ"ץ, שסיפר כי בכוונתו לתבוע את מרידור על הדברים שאמר בתוכנית. בהמשך, התייחס השר למצב הפוליטי בישראל ולתוצאות סקר פאנלס פוליטיקס שנערך עבור 103fm.

שר האוצר ישראל כ"ץ התייחס לדברים שנאמרו לגבי ההתנהלות במשרד האוצר, וחשף: "היום יקבל שאול מרידור מכתב מעורך דין בכיר שהוא נדרש לחזור בו מיד מהשקרים, אם לא? הוא ייתבע למשפט. העדים שלי – כל בכירי משרד האוצר שהיו בפגישה אצל רה"מ ונגיד בנק ישראל שאמר שיש 20 מיליארד שקלים עודף. מרידור התבקש מספר פעמים למצוא מקורות וכאשר חזר ואמר שאין עודפים אמרתי בנוכחות רה"מ ומרידור ונגיד בנק ישראל והיועמ"ש של האוצר – 'אז אין מקורות ואנחנו נפתח קופסה ונביא סיוע'". עוד הוסיף וטען השר: "זה שקר גס שבא להצדיק את זה שהוא נזרק מהאוצר. מדובר בפוליטיקאי בלבוש פקיד, בן למשפחה שונאת ליכוד ונתניהו. טוב שהוא הלך כי מרגע שהוא הלך הסיוע השתחרר גם לעסקים, גם לחלשים. כתוצאה מזה שהוא הלך הסיוע ניתן, מאות אלפי עסקים ניצלו מקריסה ומיליון מובטלים ניצלו מרעב".

בהמשך, התייחס לתוצאות סקר פאנלס פוליטיקס, והסביר: "אמנם זה רק סקר, אבל אני חשב שיש מגמה עקבית שהליכוד מתחזק ימינה ותקווה נחלשות והמגמות ימשכו. ההתחזקות נובעת בעיקר בגלל נושא החיסונים, הבריאות והסיוע בתחום הכלכלי. אם הליכוד יהיה גדול מאוד אז ברור שמבחינה ציבורית יהיה גל גדול שידרוש נתניהו יהיה רה"מ. צריך להבין שאלה שאומרים לא נשב תחת נתניהו, ברגע שהם יתרסקו ויהיו קטנים, לא תהיה להם ברירה". לדעתו, "אם הליכוד יהיה גדול הליכוד ירכיב את הממשלה. הציבור מבין שאנחנו עמדנו בפני צונאמי כלכלי בצורה הטובה ביותר, גם בסיוע וגם במדדים בינלאומיים, גם בחיסונים".

אתמול (א') הציגו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר תוכנית כלכלית, הכוללת בין היתר מענק של 750 שקלים לכל מבוגר, ו-500 שקלים לכל ילד (עד לילד הרביעי), זאת בניגוד לעמדת היועמ"ש שרואה בכך כלכלת בחירות. השר הסביר כי: "בכירי האוצר היו בשיח עמוק של דיונים על התוכנית איתי ועם רה"מ, ברוב הדברים הם תמכו ויש דברים כמו המענק שאני מניח שלא תומכים, אבל הדרג המדיני במקרה הזה צריכים לקבל את ההחלטות ואנחנו רואים צורך ברור להרחיב ולתת סיוע. אנחנו תקצבנו 210 מיליארד שקלים לשנה החולפת ולשנה הזאת לסיוע קורונה בתקציב ובהלוואות. רשת הביטחון תימשך עד יוני לכולם, למה עכשיו? כי עסקים עומדים להיפתח בפברואר והם צריכים סיוע כדי לפתוח את העסק".

למרות התנגדות היועמ"ש, השר כ"ץ סבור כי אין גורם פוליטי שיוכל למנוע מהציבור ומהעסקים הקטנים, הגדולים מהמובטלים סיוע, "לא היועמ"ש לא לפיד ולא בנט. עסקים חייבים לקבל סיוע כדי להיפתח באופן מלא, מה יגיד היועמ"ש? הוא ממונה על ניהול כלכלת ישראל? זו ממשלת מעבר קורונה, ועל כל צעד בריאותי אני חייב להשיב בצעד כלכלי. הקורונה לא יוצאת לחופש, אני חייב לוודא שכלכלת ישראל תתייצב. מי שירצה למנוע את הצעד יצטרך להסביר איך אפשר לדחות בחצי שנה דברים שחייבים להתבצע עכשיו. מי שמקבל החלטות זה אני, ויחד עם רה"מ קיבלנו החלטה לגבי האופי המדויק של התוכנית ונביא את זה לממשלה ולכנסת".

     

עריכה: עופרי גליכמן

25/01/2021
הישארו מעודכנים

שר האוצר ישראל כ"ץ
שר האוצר ישראל כ"ץ  |  צילום: פלאש90