בן כספית ואריה אלדד

ד"ר עדי נמרוד: "יש יותר חולים קשים בגילאים צעירים יותר"

מנהל מחלקת קורונה בבית החולים איכילוב התייחס להתמודדות עם תחלואת קורונה הגואה, ואמר: "אני בהחלט תולה תקוות גדולות בחיסונים האלה"


כבר יותר משבוע שמדינת ישראל נמצאת בסגר הדוק תוך שמירה על הגבלות תנועה ברחבי הארץ, ונדמה כי ההחלטה עושה את שלה ומספרי החולים מתחילים להתייצב; עם זאת, העומס בבתי החולים עדיין גבוה מאוד, בעקבותיו החליט בית החולים איכילוב להסב בפעם השלישית במספר את יחידת הטיפול הנמרץ בבית החולים לטובת טיפול בחולי קורונה.

ד"ר עדי נמרוד, מנהל מחלקת טיפול נמרץ קורונה בבית החולים איכילוב שוחח עם בן כספית ואריה אלדד ב־103fm והגיב על הבשורות הלא פשוטות: "לא מזמן הקמנו מחלקת טיפול נמרץ קורונה ייחודית עם מספר מיטות, אך מספר החולים הולך ועולה וגם הקושי בטיפול שלהם גובר. לחולי מחלקת הטיפול הנמרץ הרגילים יש מיטות טיפול נמרץ עם צוות רפואי שמטפל בהם". 

ירדנו בסטנדרט הטיפולי שלנו

בהמשך, הכריז בצער: "בהחלט ירדנו בסטנדרט הטיפולי שלנו, ואף הוסיף כי: "אחוז החולים הקשים גדול, בגל הזה הגילאים נמוכים יותר ועם הזמן למדנו להכיר את המחלה אך אין לנו פטנט לטיפול בחולים, יש יותר חולים קשים בגילאים צעירים יותר". 

בסיום השיחה, הביע ד"ר עדי נמרוד את דעתו על מבצע החיסונים שהתגלה כסיפור הצלחה עד כה: "אני בהחלט תולה תקוות גדולות בחיסונים האלה כיוון שהגל השני קשה יותר מהראשון, והשלישי קשה יותר. לכן אשמח מאוד שהחיסונים יקפדו את הקטסטרופה הרפואית הזאת ושלא נטפל יותר בחולי קורונה, שהם החולים הקשים יותר שיצא לי לטפל בהם בשלושים השנים שלי כאיש טיפול נמרץ".

עריכה: מיכל קדוש 

25/01/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בן כספית ואריה אלדד
בן כספית ואריה אלדד  |  צילום: 103fm
Paris