103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ינון מגל ובן כספית

ח"כ האוזר: האם גם בהעברת החיסונים ישראל עוצמת עין?

חבר הכנסת צבי האוזר (תקווה חדשה) על העברת החיסונים לרשות הפלסטינית: "דרשתי לדעת האם החיסונים יעברו לעזה ומשם לחמאס"


שופטי בית הדין הפלילי בהאג החליטו כי מדינת ישראל תיחקר על פשעי מלחמה, ובהחלטתם קבעו את גבולותיה הריבוניים של המדינה הפלסטינית. יו"ר ועדת החוץ והביטחון ח"כ צבי האוזר (תקווה חדשה) התייחס לנושא, וטען כי מדובר בהחלטה אומללה שלא עוסקת בצדק, ונותנת רוח גבית לטרור. האוזר מחזיק בעמדה כי את הסיפור הזה היה אפשר לפתור לפני כעשור, ונתניהו עצם עיניים וגלגל את זה הלאה.

ח"כ צבי האוזר התייחס להחלטת בית הדין הבינלאומי בהאג, לפיה בסמכותו לדון בדרישה של איראן לבטל את הסנקציות האמריקניות: "את הסיפור הזה היה צריך להרוג כשהוא קטן, נתניהו ידע את זה. זה אירוע שישראל סוחבת מ-2013-2014, בתחילת 2015 הפלסטינים פועלים בניגוד מוחלט, בהפרה יסודית של הסכמי אוסלו ומקבלים מעמד בבית הדין. אז נתניהו היה צריך להפעיל את מלוא הכוח ולישראל היו מנופים כנגד הרשות הפלסטינית, שם יכולנו לעצור את זה ושם העדיף בנימין נתניהו לעצום עיניים ולגלגל הלאה".

לדבריו, "ההחלטה אתמול היא החלטה מבישה, אומללה, צפויה. בית הדין לא עוסק בשאלות של צדק אלא בשאלות פוליטיות. הוא נתן אתמול בהחלטה רוח גבית לטרור במקום להגן על מותקפים. יש קונצנזוס מלא לגבי איך אנחנו צריכים להיאבק בהחלטה הזאת, כאשר בסיס היכולת שלנו מכאן והלאה הוא שיתוף פעולה עם בנות הברית שלנו ובראש ובראשונה ארה"ב שהביעה אתמול דאגה חמורה". עוד הוסיף: "ההחלטה משליכה על עוד מדינות ועל היכולת של העולם החופשי להילחם ברוע ,בשפל ובטרור. זו החלטה איומה ונוראה, לא רק מבחינתנו. נתניהו, ראש הממשלה, אחראי על הכול".

"אני לא מוכר את עקרונותיי כמו אחרים"

כמו כן, הוא התייחס לציוץ של ח"כ עופר כסיף שטען כי 'ישראל אשמה בטיהור אתני, בהרג חפים מפשע טוב שתיחקר על כך'. האוזר הדגיש: "אנחנו הבהרנו שלא נתמך לפני הבחירות לא במישרין ולא בעקיפין על ידי אנשים כמו עופר כסיף שרוצים להעמיד את חיילינו לדין. עמדנו על כך גם ברגעים הקשים, אני לא מוכר את עקרונותיי כמו אחרים. את נתניהו נוריד בבחירות הבאות, נחליף שלטון, יש את תקווה חדשה בראשות גדעון סער, סוף־סוף מפלגה מימין למרכז שלוקחת את המושכות".

על הדברים הקשים שאמרה מספר 7 ברשימת העבודה אבתיסאם מראענה, ואמר: "אני באמת תוהה איך אנשים כאלה הסתננו למפלגת העבודה". בהמשך, הביע את דעתו על החיבור בין סמוטריץ' לבן גביר, ואמר: "בן גביר מייצג רעיונות ותנועה, לא נשב איתו. הבהרנו שהוא אדם קיצוני. התנועה שבן גביר ייצג אותה מעולם לא הייתה בקונצנזוס. לנתניהו אין ממשלה בלי מנסור עבאס בצד אחד ובלי בן גביר בצד שני. אני פוסל מי שמתנגד לחזון הבסיסי של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

נושא נוסף בו נגע ח"כ האוזר הוא העברת החיסונים מפני נגיף קורונה לראשי ארגון הטרור ברצועת עזה. לתפיסתו, יש לקיים הדדיות הומניטרית ולא להעביר חיסונים לפני שחמאס ישיב את גופות חללי צה"ל אותן הם מחזיקים כבר שנים רבות: "ישראל העבירה חיסונים לרשות הפלסטינית כחלק מתפיסה שהם כאן. אני דרשתי לבדוק - האם החיסונים הם התחנה האחרונה ברשות או שמא משם הם עוברים לעזה, כמו שהרשות הודיעה, ומעבירים לעזה אלף חיסונים? למי זה יגיע? לאותם ראשי חמאס שמחזיקים בחיילים שלנו, בגופות החללים שלנו וב-2 אזרחים שבויים?"

           

עריכה: עופרי גליכמן

07/02/2021
הישארו מעודכנים

צבי האוזר
צבי האוזר  |  צילום: הדס פרוש/פלאש90