103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
ניסים משעל

"נתניהו פושע, אשתו הזויה, ובנו מופרע וחצוף"

רה"מ לשעבר אהוד אולמרט במתקפה חסרת תקדים על רה"מ ומשפחתו: "הקבינט המשפחתי מקבל החלטות מכריעות לגורל המדינה, אני מזמין אותם לתבוע אותי דיבה"


יותר מחצי שנה אחרי שפקד ראש הממשלה בנימין נתניהו את בית המשפט המחוזי בירושלים הוא שב השבוע לדיון בו נדרש להשיב לסעיפי האישום נגדו. תומכיו של רה"מ עשו כל שביכולתם בכדי לגלות כלפיו סולידריות במעמד זה, בעוד אחרים בחרו להעביר ביקורת חריפה על התנהלותו, ולגנות את מעשיו. אחד מהם הוא ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שכתב מאמר חריף בו בחר לגנות את התנהלות נתניהו ואף קרא לו לטפל בענייניו. בשיחה עם ניסים משעל כינה אולמרט את נתניהו פושע, ואמר שהוא עשה עבירות חמורות עליהן הוא חייב לשלם. אולמרט טען שמשפחת נתניהו מוזמנת לתבוע אותו על הוצאת דיבה, ולא חסך במילים נגד רעייתו של נתניהו ובנו יאיר.

אולמרט ביקש להדגיש כי הוא בכלל לא מתכוון לאישומים כלפי רה"מ נתניהו כשהוא מכנה אותו פושע שפועל באופן שמערער את יסודות קיומה של מדינת ישראל, ולטענתו הוא פושע בגלל הדרך בה הוא פועל בכדי להימנע מלעמוד לדין. "הדברים שהוא עושה על מנת להיחלץ מהמצוקה האישית שלו והעדפת האינטרס האישי, הדרך שבה הוא מנסה לרסק את המערכת המשפטית ואת הפרקליטות, את המשטרה, את היועץ המשפטי, ואת בתי המשפט. לעמוד השבוע ולהגיד 'תפרו לי תיק'. מה זה תפרו לי תיק?"

משעל הקשיב לדבריו החריפים של רה"מ לשעבר אולמרט וביקש להדגיש כי נתניהו עלול לתבוע אותו. "אין שום בעיה", אמר אולמרט, "אני מזמין אותו לתבוע אותי ויצטרף לתובעים גם את הבן המופרע שלו והמשפחה המטורללת שלו".

"תגיד לי, זו לא חציית קו? אתה יורה גם במשפחה", שאל בכנות לב משעל. אולמרט טען כי משפחת נתניהו יורה בכולנו כל הזמן והיא חלק מאוד משמעותי מהעניין. "הרי לא הוא מקבל את ההחלטות שקובעות את גורל מדינת ישראל. יש קבינט משפחתי ובדרך כלל הוא זה שמחליט ונמצא במיעוט. לא אני זה שנסעתי לארה"ב עם 19 מזוודות לעשות כביסה בבית הלבן. לא אני זה שמופיע בכל מיני הקשרים ומצייץ כפי שעושה הבן שלו שמשמיץ את כל העול, ומטנף ומזהם ומלכלכך. הם זיהמו את השיח הציבורי".

"ביבי נתניהו בעיניי הוא פחדן, הוא רופס, הוא חסר כושר עמידה וחוט שדרה"

אולמרט הסביר באריכות שאי אפשר לחלץ אף אחד מבני משפחת נתניהו מהביקורת הציבורית, והודה: "אין לי ספק שאם נתניהו יחשוב שתביעה אישית נגדי יכולה לשרת את האינטרסים הציבוריים שלו הוא יעשה את זה. אני מוכן ומזומן ואדע להתמודד איתו", הסביר ראש הממשלה לשעבר.

"ביבי נתניהו בעיניי הוא פחדן, הוא רופס, הוא חסר כושר עמידה וחוט שדרה, הוא אדם שאין לו שום השקפת עולם. הוא חלול לחלוטין, היום הוא בעד סיפוח שטחים, מחר הוא בעד ויתור עליהם. אני לא מוכן לדבר במילים משויפות בכדי שזה יראה נחמד ונעים. אני אגיד את הדברים בדיוק כמו שהם בשביל שאנשים יבינו בפני מה הם עומדים. במקום לדאוג שלא יהיו אלפי מתים בישראל הוא דואג להישרדות של משפחה אחת ושתלך לעזאזל המדינה", סיכם.

על תוצאות סקרי המנדטים, אמר: "אני ממליץ להתייחס בזהירות לסקרים. המגמה שרואים היא שבנימין נתניהו לא יוכל להקים את הממשלה שהוא רוצה. אני לא רואה את בנט מצטרף לקואליציה עם הרשימה המשותפת. אני מעריך שיש אפשרות שיהיו בחירות חמישיות ולא מן הנמנע שנתניהו לא יעמוד בראש הליכוד".

עריכה: עדן בן ארי 

12/02/2021
הישארו מעודכנים

אהוד אולמרט
אהוד אולמרט  |  צילום: מארק ישראל סלם