103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"הייתי מוריד את תמונתו של היטלר - אך זו המציאות"

עו"ד איתמר בן גביר על קמפיין המפלגה, המציג את חברי הרשימה המשותפת והעבודה כתומכי סמיר קונטאר והיטלר: "זו סכנה להכניס לכנסת תומכי מחבלים"


יו"ר מפלגת עוצמה יהודית, עורך הדין איתמר בן גביר פרסם אמש (ש') סרטון בחירות שנוי במחלוקת במיוחד, בו הציג את יו"ר ימינה נפתלי בנט כיושב בממשלה עם חברי הרשימה המשותפת ומפלגת העבודה, כשחלקם אף הוצגו כתומכים של המחבל סמיר קונטאר והצורר הנאצי אדולף היטלר. בקרב הציונות הדתית הגיבו לדברים, וטענו כי הסרטון לא אושר איתם מראש, אך גורמים בעוצמה יהודית אמרו כי מנהלת הקמפיין של ח"כ בצלאל סמוטריץ' ראתה מראש את הסרטון, כך לדבריהם.

בשיחה עם ענת דוידוב וגולן יוכפז ביקש בן גביר להגיב לדברים, ושיתף בספקות שהיו לו בעת עשיית התשדיר. לדבריו, זה לא היה הרעיון שלו, אלא של אחד מצוות האסטרטגיה המלווה אותו בקמפיין, אבל למרות שהוא חושב שהתשדיר הזה מוגזם, הוא מבוסס, לטענתו, על המציאות.

למרות שמספר 7 ברשימת העבודה לכנסת אבתיסאם מראענה התנצלה על הסטטוסים הפוגעניים שכתבה איתמר בן גביר לא שוכח ולא סולח. "אבתיסאם מראענה מלגלגת על זכר השואה, ואומרת ששתי הדקות הכי יפות בחיים שלה הם כשאנחנו עומדים בצפירה לזכר שישה מיליון יהודים. על זה שהיא חקרה איך ניצולות שואה חיות את חיי המין שלהן היא התנצלה? וגם על זה שהיא אמרה שהיטלר מפחד מאיתנו? ועל זה שצריך להשמיד את זיכרון יעקב? היא התנצלה? באו, ישנה סכנה גדולה כשמכניסים לכנסת תומכי מחבלים. מלכתחילה חשבתי שהתשדיר הזה מוגזם אך זו המציאות, מה לעשות? יש את יאיר גולן שטוען שהחברה הישראלית היא נאצית". יוכפז ודוידוב מיהרו להדגיש כי גולן לא אמר את זה, ואילו בן גביר ביקש שיפסיקו לטמון את הראש בחול, ואמר: " יאיר גולן אמר שהוא מזהה תהליכים. מה הכוונה במזהה תהליכים? חברים יש כאן סכנה", הזהיר.

"אז מה? אתה רוצה לסתום לי את הפה", שאל בן גביר, "תבינו, מה שעשינו בתשדיר הזה הוא להציב מראה בפני מה שעלול לקרות. אני מסכים, יש שם כמה אלמנטים שהייתי מוריד כמו הסטיקר של היטלר למשל. דיברתי עם כמה ניצולי שואה וביקשתי שיסתכלו על התשדיר. כל מי שדיברתי איתו אומר 'איתמר, השמאל חוגג על חשבונך ומנסים לקפל אותך סתם'. אני לא מתקפל". קבע בנחרצות.

כשנשאל מה דעתו של סמוטריץ' על הסרטון ביקש מהשדרנים שלא יהיו מודאגים. "אני מבין שיש הרבה שמאלנים שמודאגים מזה שאני וסמוטריץ' התחברנו ותוהים איך זה ישפיע על אחוז החסימה. אני מבין. אני מבין שזה מתסכל את השמאל. מבין מאוד. מדובר בסרטון של עוצמה יהודית. שוב, אני מבין את התסכול של השמאל, כבר שבועיים מנסים לעשות אותי סוג של שק חבטות כי הם מפחדים ויודעים שבזכות החיבור שלי עם סמוטריץ' נמנעה ממשלת שמאל. אני לא מגמגם ולא מתנצל, ואם מישהו עושה עליי כתבה אני לא מתנהג כמו עלה נידף".

כשנשאל מה הוא אומר על זה שנתניהו לא רוצה אותו כשר בממשלה שאל אם זה חדש למישהו שבכל פעם שיש ביקורת של השמאל נתניהו נלחץ ומגיב בהתאם. "אני מכבד את נתניהו ואני אוהב אותו ורוצה שהוא יהיה ראש ממשלה, אבל זו תהיה ממשלת ימין מלאה, ושהשמאלנים ימשיכו לצעוק. כמו יאיר גולן ש'מזהה תהלכים' ומכפיש את הצבא שלנו ואת המדינה שלנו. אנחנו ממשיכים בשלנו ותזכרו מה אני אומר לכם - החיבור הזה מונע הקמת ממשלה שמאל".

עריכה: עדן בן ארי 

21/02/2021
הישארו מעודכנים

איתמר בן גביר
איתמר בן גביר  |  צילום: דוד כהן/פלאש90