103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור

מדינת ישראל שבה לחיים

לאחר ימים רבים בהם היה המשק סגור, היום (א') תחל מדינת ישראל לחזור לשגרה • יוסי גלזר ורמי שביט על ההיערכות המיוחלת לפתיחה המחודשת


מתגעגעים למבצעים? מחכים להתחדש בבגדים חדשים? כבר שכחתם איך נראה בית מלון מבפנים? מתחשק לכם לטבול בבריכה מחוממת בלי דאגות ובלי מחשבות מיותרות? אם עניתם כן על יותר משאלה אחת כנראה שאתם, כמו רוב תושבי מדינת ישראל, מחכים בקוצר רוח לשוב לשגרה המבורכת שהגיעה אלינו, הבוקר (א'), בצעדים קטנים ונחושים. ממש היום נפתחו הקניונים, מרכזי הקניות, וחנויות הרחוב ברחבי הארץ, ואיתם נפתחים חלק מבתי המלון בהדרגה.

יוסי גלזר, מנכ"ל ברשת מלונות 'פתאל' באזור ים המלח, ורמי שביט, בעל שליטה ברשת 'המשביר לצרכן' שוחחו עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm וסיפרו על היערכותם לקראת החזרה לשגרה.

"בגלל שאנחנו אי ירוק אנחנו מאפשרים לאורחים שלנו לחוות חופשה כהלכתה", הסביר גלזר, "חדרי האוכל יהיו פתוחים, גם חדרי הכושר, הבריכות, ושאר האטרקציות במלון. אומנם הכל יהיה כפוף למגבלות התו הסגול, אבל בגדול זו תהיה חופשה אמיתית. מה שזה אומר בפועל הוא שההגשה בחדרי האוכל למשל תהיה בכלים אישיים ולפי כל כללי ההיגיינה, ואנחנו מקפידים על שמירת מרחק בצורה משמעותית", טען גלזר.

כשנשאל מה רמת התפוסה הבוקר (א') השיב שהם פותחים את המלון באופן חלקי, אבל צופים עלייה משמעותית במספר המבקרים במלון. "במרכז ההזמנות של פתאל יש ביקוש גדול מאוד, ואנחנו שמחים ומברכים על כך. בדיוק כמו שהעובדים שלנו צמאים לחזור ולעבוד כך גם האורחים שלנו צמאים לשוב ולהתארח במלונות". האם פסח כבר תפוס לגמרי? לא בהכרח. גלזר התייחס לתחושת חוסר הוודאות שעטפה אותנו, ואמר שהם עדיין מתמלאים, ובטוחים שהחג הזה יהיה כמו בשנים קודמות, בתנאי כמובן שלא יהיו הפתעות.

בהמשך פנו שני המגישים לשביט שהסביר מדוע אין אצלם כניסה עם דרכון ירוק. לדבריו, הם ניסו לפני כשבוע לערוך פיילוט שבסופו הבינו שזה לא הגיוני לעבוד לפי הדרכון הירוק. "התברר לנו שישנה בעיה עם התו הירוק. בקניון יש כ־30 אחוז עסקים חיוניים, ואז אי אפשר למנוע כניסה של אף אחד למקום". האם זו בעיה? לטענתו מדובר על בעיה שלא באמת קיימת, ושכדאי להתרכז בהקפדה היתרה של מרכזי הקניות והקניונים בארץ. "אנחנו מדברים פה על מתחמים בהם מוחלף שש פעמים בשעה. אנחנו מדברים על מתחמים שומרים, הכי שמורים במדינה, בואי תכנסי שנייה לקניון ותנסי להיות רגע אחד בלי מסכה. את הרי לא יכולה לאכול בקניון אז מה תעשי? אנחנו לא עובדים עם תעודות חיסון אנחנו עובדים עם תו סגול ומה שזה אומר בפועל זה מרחק, ומניעת התקהלות. כמות הלקוחות שיכולה להיכנס לקניון היא כמעט שליש לקוחות מיום רגיל".

בניגוד לפעם הקודמת הפעם פותחים את כל המסחר. כשנשאל האם הוא צופה שעכשיו יהיה קצת פחות לחץ בחנויות הסביר שעושה רושם שהפעם מקבלי ההחלטות הפנימו שפתיחת המרכזים בכל רחבי הארץ זה הדבר הכי נכון לעשות. "ככה לא יהיה לחץ בחנויות. מעבר לזה, אנחנו עם הרבה מאוד סחורות עם מידות ומגוון. החורף עדיין כאן ובימים הקרובים נעשה מבצעים גדולים מאוד. למשל, אתם תראו שופינג סייל ענק בחודש הקרוב, ועם ישראל יקבל את מה שהוא רוצה ויצליח להתחדש, לצאת, ולקבל את חווית הקנייה. אנחנו נספק את זה במלוא מובן המילה".

עריכה: עדן בן ארי 

21/02/2021
הישארו מעודכנים

גולן יוכפז וענת דוידוב
גולן יוכפז וענת דוידוב  |  צילומים: 103fm