אודי סגל וענת דוידוב

קרב צמוד: פער של 1% בין נתניהו לסער בהתאמה לרה"מ

סקר 103fm: גוש מתנגדי נתניהו גדל ל־62 מנדטים • לפיד עולה ל־19 מושבים - ימינה נחלשת במנדט • התוצאות המלאות


מעט יותר מ־3 שבועות לפני יום הבחירות, עולה כתמיד מפלס המתח, והקמפיינים של המפלגות מתקרבים לנקודת השיא. סקר 103fm, שהובא הבוקר (ב') בתוכנית 'שבע תשע', הציג תוצאות מפתיעות באשר לכוחו של הגוש המתנגד להמשך כהונתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ולכוח של נתניהו עצמו מול מתחריו בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה. האם בליץ הריאיונות של ראש הממשלה לצד הופעותיו התדירות ברשתות החברתיות לא עומדים לצדו כבעבר? בואו נצלול אל התוצאות.

על פי הסקר, שערך עבורנו כתמיד מכון פאנלס פוליטיקס בראשות מנחם לזר, גוש מתנגדי נתניהו מתחזק ל־62 מנדטים. זאת לעומת 60 שהיו לו בסקר הקודם. גוש נתניהו, החרדים והציונות הדתית עומד על 47 מנדטים, וגם בצירוף ימינה (עם 11 מנדטים) לא מגיע לרוב של 61 המאפשר לו הקמת קואליציה.

זאת ועוד: הליכוד, שנחלש בשבועות האחרונים ל־28 מנדטים שומר על הנתון הזה, בעוד יש עתיד ממשיכה במגמת ההתחזקות שלה - ועולה במנדט ל־19 מושבים. העלייה היא על חשבון ימינה - המפלגה בראשות נפתלי בנט, שהצהיר השבוע כי לא יישב בממשלה בראשות יאיר לפיד, רואה בסקר הזה כיצד לפיד עצמו מעביר ממנו מנדט אחד, ומקרב את בנט לנתון חד־ספרתי.

גרף של תוצאות הסקר המובאות גם בגוף הטקסט

סער ונתניהו - ראש בראש

נתון דרמטי העולה מסקר זה הוא ערעור מעמדו של נתניהו, שנהנה לאורך כל מערכות הבחירות מיתרון משמעותי על מתחריו בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה. הסקר השבועי שלנו העמיד את נתניהו מול כל אחד מהמועמדים האחרים בגוש מתנגדיו. המרתק ביותר הוא הקרב מול גדעון סער - ובו עומד הפער בין השניים על אחוז אחד בלבד מקרב כלל המשיבים: לנתניהו 43 אחוזי התאמה לראשות הממשלה, ולסער 42 - הכי צמוד אי פעם.

גם בקרב עם נפתלי בנט נרשם פער קטן של 4 אחוזים בלבד מבין כלל המשיבים: 40 אחוזים לנתניהו מול 36 לבנט. הפער הגדול ביותר, בניגוד לתמונת המנדטים, הוא דווקא בין נתניהו לראש המפלגה השנייה בגודלה בסקרים, יאיר לפיד. על פי הסקר, מבין כלל המשיבים, לנתניהו 50 אחוזי התאמה מול 37 אחוזים בלבד ללפיד - פער של 13 אחוזים.

גרף של תוצאות הסקר

22 ימים למערכת הבחירות, ובקופה, על פי פאנלס פוליטיקס, עוד 14 אחוזי מתלבטים. בכוחם לשנות באופן דרמטי את התוצאה שנראה בהמשך החודש, אחרי סגירת הקלפיות. היישורת האחרונה שלפנינו, איפוא, נראית פתלתלה ומרתקת - אולי יותר מכל הקרבות הפוליטיים שקדמו לה.

סקר 103fm נערך אתמול (א') על ידי מנחם לזר, מנהל פאנלס פוליטיקס. בסקר השתתפו 574 חברים בפאנל המשיבים של Panel4All לביצוע מחקרים על גבי האינטרנט (פנייה להשתתף בסקר נשלחה ל־2,719 חברים בפאנל). הסקר בוצע על גבי מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת במדינת ישראל מגילי 18 ומעלה - יהודים וערבים כאחד. טעות הדגימה המרבית בסקר זה היא 4.3 אחוזים.

 
עריכה: יניב מורוזובסקי

01/03/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


צמודים מתמיד. נתניהו וסער
צמודים מתמיד. נתניהו וסער  |  צילומים: דוד כהן/פלאש90, גבריאל בהרליה
Paris