103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
בחירות 2021
עם מגישי 103fm ו'וואלה' - בוקר שידורים מיוחד

ינון מגל: "פוזיציה מתנשאת"; תמר זנדברג: "תתבייש"

ריב קולני בין המגיש לח"כית ממרצ • ינון: "אתם עסוקים רק בהסתה" • זנדברג: "אתה מנסה לשכנע והציבור לא קונה את זה. תתמודד"


אזרחי ישראל עוקבים באדיקות אחר פרסום תוצאות הבחירות, וכרגע מסתמן כי לאף גוש אין יכולת לבסס קואליציה. דרמה גדולה נרשמה הערב משהתחילו להתפרסם התוצאות, ובין המפלגות המפתיעות ביותר נמצאת גם מפלגת מרצ. על פי הסקרים שהתפרסמו סמוך למועד הבחירות, הסתמן כי מרצ לראשונה לא תעבור את אחוז החסימה. למרות זאת, קמפיין הגעוואלד הצליח ומרצ זוכה בתום ספירת 90 אחוז מהקולות ל-5 מנדטים. ח"כ תמר זנדברג, מספר 2 ברשימה, שוחחה עם בן כספית, ינון מגל וטל שלו, והגיבה לדברים.

ח"כ תמר זנדברג התייחסה לתוצאות הקלפיות כפי שפורסמו עד כה, והודתה: "יש אצלנו בהחלט אנחת רווחה מהתוצאות. אנחנו ניהלנו קמפיין שנקלע למשבר מאוד קשה מתחת לאחוז החסימה והתרוממנו ממנו, הפכנו את הקערה על פיה". לדבריה, הדבר התאפשר הודות למסר שהעבירו בימים האחרונים: "יש ציבור גדול שלא יכול לדמיין כנסת בלי מרצ, אני ראיתי אתמול ברחבי הקלפיות שזה ליווה המון מצביעים לקלפי, ומבחינתנו זו תעודת כבוד, שיש מה להציל".

עוד הוסיפה: "זו נקודת אור ביום שבסך הכול אנחנו מדברים על כנסת שתהיה עם הרבה מאוד חושך, כנסת עם עמדות חסרות תקדים של גזענות, להט"בופוביה, שוביניזם. אם הם יהיו בממשלה, זה יקשה על החיים של כל הומו, אישה, לסבית וכל אדם שרוצה שוויון. הולכת להיות כנסת חשוכה וגזענית ואנחנו ניתן לה 'פייט'".

ינון מגל זעם למשמע אוזניו, ואמר בציניות: "החיים שלהם בישראל ממש סיוט, נורא". זנדברג השיבה: "אני מציעה לך קצת צניעות. תכיר את המאבקים לשוויון ואת החיים של בני נוער וצעירים טרנסים שחוטפים מכות ומופלים במקומות העבודה ומנסים לדחוף אותם לטיפולי המרה". הדיון בין חברת הכנסת וינון מגל התלהט במהירות, כאשר זנדברג ציינה כי שירה בנקי ז"ל נרצחה במהלך מצעד הגאווה, אך מגל טען כי מדובר היה בחולה נפש, להגדרתו, עם תעודות. ח"כ הגיבה: "חולה נפש עם תעודות, שאת מובילי הדרך שלהם הולכים לשלוח לכנסת בתוך מפלגת נעם בציונות הדתית".

ינון: אתם עסוקים רק בהסתה, מדברים על חשוכים. אתם השפויים? נו באמת. עלית לקבר של ערפאת. לעלות לקבר של ערפאת זה מאוד שפוי. זו פוזיציה מתנשאת. אתם בטרלהלהלה ומנסים לשכנע שזה השפיות, אבל לא קונים את זה.
"אתה מנסה לשכנע כל יום בכל הבמות והמיקרופונים שצריך למלט את נתניהו ממשפט באמצעות הגזענים והחשוכים והציבור לא קונה את זה. תתמודד עם זה".

ינון: אם אתם מדברים על הגזענים החשוכים והמסיתים, איך אתם לא מדברים על ליברמן? על מה שהוא אמר על החרדים והלהט"בים?
"אף אחד לא נשאר מחוץ לאש, במירכאות, שלנו כשמדובר על שוביניזם, גזענות. אנחנו אלה שלא עושים הנחות לאף אחד, לא חשוב מאיזה מחנה. אנחנו אלה שעושים הכי הרבה למען הקהילה הלהט"בית. אף אחד לא יחלק לנו ציונים בהגנה על קהילת הלהט"ב, נשים ועוד".

ינון: כשיש אירועים של אונס על ידי ערבים אתם שותקים.
"אנחנו עובדות עם ארגוני הסיוע, תלך לבקר במרכז סיוע לנפגעות תקיפה מינית לפני שאתה מדבר. תתבייש לך, מה אתה יודע? מה אתה בכלל מבין מהחיים שלך בפגיעה מינית?"

לכל העדכונים, הפרשנויות והתוכניות המלאות של בחירות 2021 ב־103fm לחצו כאן.

            

עריכה: עופרי גליכמן

24/03/2021
הישארו מעודכנים

תמר זנדברג וינון מגל
תמר זנדברג וינון מגל  |  צילומים: פלאש90, 103fm