ינון מגל ובן כספית

"ממשלה בתמיכה ערבית תעזור לנו במישור הביטחוני"

הרב יצחק שילת הביע תמיכה בהקמת ממשלה לצד המפלגות הערביות • הוסיף: "זה יביא לקירוב. יש לנו מכנים משותפים - אנו נגד מספר תופעות שרוחשות עכשיו"


הרב יצחק שילת, ראש ישיבת ברכת משה במעלה אדומים, הביע עמדה מפתיעה באשר להקמת ממשלה בתמיכת המפלגות הערביות, ואף הדגיש כי, לדבריו: "צריך למצות את האפשרות. המהלכים שקרו במהלך השנים האחרונות, עם העולם הערבי בכלל, עם העולם המוסלמי, ועם זה שאנחנו מדברים על מפלגה דתית מוסלמית, זה משהו עם חשיבה מחוץ לקופסה, זה לא פוליטיקה גרידא". 

שילת שוחח עם בן כספית ואריה אלדד והגיב לדברים: "מה שרוצים לעשות מתנגדי נתניהו זה להקים ממשלת שנאה שאין לה שום מכנה משותף אחר חוץ משנאה לנתניהו. זו אפילו לא ממשלת שמאל. האופציה העדיפה בעיניי היא ממשלת ימין בתמיכה של ערבים שמצהירים שהם אזרחי המדינה ורוצים לדאוג למגזר הערבי". 

בהמשך דבריו, הוסיף: "יש פה פוטנציאל למשהו יותר גדול, וזה שיפור היחסים עם כל העולם הערבי דרך ישיבה יחד עם מפלגה אסלאמית וחיפוש המשותף. נביא להתמתנות והתקרבות, וזה יכול לעזור לנו גם במובן המדיני ביטחוני".

על יו"ר מפלגת הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ', שהביע התנגדות חריפה לישיבה בממשלה עם המפלגות הערביות, אמר הרב יצחק שילת: "אני בטוח שגם בצלאל סמוטריץ' יכול לשנות את עמדותיו. בקטע הדתי יש לנו ולערבים הרבה דברים משותפים - אנחנו נגד כמה וכמה תופעות תרבותיות שרוחשות עכשיו". 

31/03/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מנסור עבאס, יו"ר רע"ם
מנסור עבאס, יו"ר רע"ם  |  צילום: פלאש90
Paris