אודי סגל וענת דוידוב

שלב ההוכחות במשפט נתניהו - היום השני

אביעד גליקמן ('חדשות 13') בעדכון מבית המשפט, ביום השני לעדותו של אילן ישועה: "לאילן ישועה יש עוד חודש-חודש וחצי של מתן עדות"


שלב ההוכחות בתיק 4000 ממשיך זה היום השלישי ברציפות עם עדותו של אילן ישועה, מנכל 'וואלה' לשעבר. ראש הממשלה בנימין נתניהו מואשם במסגרת התיק בקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים בשל מעורבותו בפרשת 'וואלה-בזק'. ישועה, עד המפתח, מתאר בעדותו את מערכת היחסים בין ראש הממשלה לבין בני הזוג אלוביץ', בעלי השליטה בבזק. הכתב לענייני משפט אביעד גליקמן ('חדשות 13') עדכן מבית המשפט במתרחש.

אביעד גליקמן עדכן כי הבוקר (ד') אילן ישועה ממשיך בעדותו, זאת לאחר שאתמול סיפר על 'פגישת השיבוש'. לדבריו, בני הזוג אלוביץ' קראו לו בחשאיות באמצע הלילה, בשל חשש מחקירה נגדם. למרות שלא מדובר במידע חדש, גליקמן הסביר שיש לעדותו של ישועה אפקט על התקשורת והשופטים: "לעומת משפטי אולמרט, במקרה הזה, 95 אחוז מהדברים אנחנו מכירים. הוא לגמרי עד קוהרנטי, ענייני ורציני, אתה שומע את הדברים בבית המשפט, יש לזה אפקט גם עלינו העיתונאים, על התקשורת כי יש הבדל בין לקרוא, לבין לשמוע בבית המשפט".

כמו כן, הוא עדכן כי צוות התביעה ביקש עזרה מקצועית נפשית: "למשפט הזה יש הרבה השלכות. אנחנו שומעים שלשום את רה"מ מדבר כמו שהוא מדבר ויש לזה השלכות, התובעים לא יכולים להישאר אדישים. לא צריך להגיד מה התובעת ליאת בן ארי עוברת בשנים האחרונות עם כל ההפגנות מול הבית שלה, אבל זה לא רק היא, זה כל הצוות שרואים את כל מה שקורה מסביב ,את האווירה והרשתות החברתיות, הנאומים של רה"מ ובכירי הליכוד - זה לחץ נפשי מאוד גדול", והוסיף: "אני חושב שזה משהו שטוב מאוד שהם פנו, ומשרד המשפטים באמת סיפק להם סדנאות, טיפולים, לחוסן נפשי".

לסיום, העריך כי שלב עדותו של ישועה יארך כחודש-חודש וחצי, והתחייב: "משעמם זה לא יהיה".

         

עריכה: עופרי גליכמן

07/04/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


נתניהו בבית המשפט (ארכיון)
נתניהו בבית המשפט (ארכיון)  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris