סובב את הגלגל

ד"ר תומר סברון, נכה צה"ל על כסא גלגלים, לא נתן לפציעתו לעצור את האופטימיות ואת מסלול החיים • ורדה הזמינה אותו לשיחה מעוררת השראה


במהלך שירותו הצבאי, ד"ר תומר סברון נפצע קשה, ונגרמה לו נכות. הוא עבר תקופה ממושכת ומייגעת של שיקום והתמודדות עם הסבל - אבל כל אלה לא גרמו לו לאבד את דרכו בחיים. אם תשאלו אותו, כפי שעשתה ורדה רזיאל ז'קונט בתוכניתה ב־103fm, מה שעבר סברון הוא לא פחות מאשר מתנה, שגרמה לו לשינוי ולשכלול אישיותו.
 
את חייו עצמו הוא שיקם באופן מופלא, תוך לימודים כד"ר לנוירולוגיה במכון ויצמן למדע, סיום לימודיו כפסיכולוג קליני וגם בניית משפחה. לדבריו, התהליך הקשה שעבר איפשר לו להפוך מאדם סגור וביישן לאיש פתוח, השואף להעלות גם את חייהם של אחרים על מסלול זינוק. את התהליך שעבר שיתף בגילוי לב ובכנות בספרו 'לסובב את הגלגל - מסע מפציעה לצמיחה'. בהמשך כתב גם את 'המדריך המלא לשחרור מלחץ וחרדה', שמטרתו, כפי שהעיד בשיחה עם ורדה, היא "לסייע לאנשים לחיות מתוך רוגע".
 
בשיחה הלבבית באולפן גילתה רזיאל ז'קונט ספקות רבים לנוכח ההצעות של סברון לאמירות פנימיות מחזקות. ואולם, סברון טען כי המוח המייצר מחשבות הוא רק איבר - ואנחנו נמצאים מעליו ויכולים לשלוט בתהליך החשיבה. לטענתו, כל אלמנט באופי שלנו ניתן לשינוי. האומנם? ואולי סברון מציע דרכי פעולה שרק אנשים עם אישיות יוצאת דופן כמוהו מסוגלים לעמוד בה?
  
האזינו לשיחה המעניינת והמאתגרת עם מי שהצליח לעבור תופת אישית, לצמוח ממנה - ולהוות מודל להשראה עבור רבים אחרים.
27/04/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ורדה רזיאל ז'קונט
ורדה רזיאל ז'קונט  |  צילום: 103fm
Paris