דמוקרטיה סלקטיבית?

מפגינים התקיפו עמדת שידור של ערוץ 20 בכיכר הבימה, בן וינון איחדו דעות • ינון: "איפה אלדד יניב ואבירי הדמוקרטיה?" • בן: "זה גועל נפש"


אתמול (ב') התראיין העיתונאי הוותיק ירון לונדון ל'כאן 11' והביע את דעתו על האסון האזרחי החמור ביותר בתולדות המדינה – אסון מירון, שהוביל למותם של 45 בני אדם. הוא הודה: 'כואב לי, אבל אני לא חש הזדהות קולקטיבית. האבל הזה הוא לא האבל שלי, כי אנחנו לא בני עם אחד לצערי הרב'. בפתח השעה השנייה שוחחו בן כספית וינון מגל על ההתבטאות השנויה במחלוקת של העיתונאי, וכרגיל – היו חלוקים.

ינון מגל התרעם על הדברים שאמר אתמול העיתונאי ירון לונדון ל'כאן 11', וטען: "ירון לונדון הוא בהמה. אם הוא היה מדבר ככה על אסון בסין או על אסון של הפלסטינים, הייתם אומרים שהוא לא בן אדם. ככה מדבר נציג התרבות שלכם? אדם ששלושים שנה גידל פה אנשים בחינוכית"? והוסיף: "עכשיו אני מבין למה ביבי רצה לסגור את החינוכית, עם אנשים כאלה, ולמה גדעון סער לא נתן לו".

הוא המשיך ומתח ביקורת חריפה על לונדון: "הוא מדבר כמו לא יודע מה, גועל נפש, גסות, ערלות לב. עוד לא קמו משבעה. זה חלאתיות לדבר ככה. מגעיל. מגעיל. בהמה. תודה, זה הכול".

בן כספית אמר בתגובה: "במיליה שלי יש אנשים שחושבים ככה, לא רובם. אין לי טענה לירון לונדון, הוא אומר כל מה שהוא חושב", אך הדגיש: "אני כמובן לא חושב כמוהו, אבל זכותו להגיד את זה". הוא טען כי ינון "מוציא עליו את כל העצבים של 'תום עידן נתניהו', פסיכולוגית - זה נקרא השלכה. אני לא מדד באיזה שלב של האבל אתה נמצא עכשיו. הוא לא מייצג ולא נעליים, אפילו תוכנית טלוויזיה אין לו. הוא איש מבוגר שאין לו הרבה מה להפסיד, הוא אמר דבר שהרבה אנשים מרגישים".

הוא הודה: "אני הייתי בדיכאון, לי הייתה משפחה שחיפשה את עצמה כל הלילה, ואח"כ התברר שקרוב־רחוק שלי נהרג באסון הזה. מאז נהיית דוס, יש לי משבר זהות. הוא לא אמר שהוא שמח, הוא אמר שהרגש שלו זה כמו לאלה שנהרגו באסון אחר, אבל לא מאותו עם. אני מבין, יש אנשים שמרגישים שהחרדים האלה, חלקם לא ציונים, שורפים את הדגל, אני מזכיר - חלקם תקפו חיילות צה"ל 'טמאות' שנכנסו לעזור להם", וסיכם: "לא הייתי הולך לבהמה, אבל גסות לב או אטימות – כן".

בהמשך, דנו באשר לשלב חקירה הנגדית של העד אילן ישועה בתיק 4000 שנפתח היום, ועל המהומה שהתרחשה בנקודת שידור של 'ערוץ 20' בכיכר הבימה. ינון ביקר את המשטרה, "שוטרים מאפשרים לזה לקרות, המשטרה לא עושה את עבודתה. כל אבירי הדמוקרטיה וחופש הביטוי לא מגנים על ערוץ 20. אם היו עושים את הדבר הזה לשידור של 'ערוץ 12' אנחנו יודעים מה היה קורה בתקשורת". בן אמר בתגובה: "מפגיני 'קריים מיניסטר' גורמים נזק קשה למחנה שהם משתייכים אליו, מחנה השינוי".

        

עריכה: עופרי גליכמן

04/05/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


ינון מגל ובן כספית
ינון מגל ובן כספית  |  צילום: 103fm
Paris