אראל סג"ל

"יש אנשים שחושבים שלא מגיע לי להיות לידם"

העיתונאי שמעון ריקלין ('ערוץ 20') הותקף בזמן שידור בת"א: "כאיש עם כיפה סרוגה אני לא יכול להסתובב בת"א בלי שמקללים אותי וקוראים לי נאצי"


עמדת שידור על ערוץ 20 הותקפה, על פי החשד, על ידי תומכי מחאת בלפור 'קריים מיניסטר', ועל ידי הפעיל החברתי סדי בן שטרית; שמאוחר יותר נעצר בחשד למעורבות באירוע, תקיפה והפרת סדר היום הציבורי. שמעון ריקלין ששידר בעמדה באותה העת והזמין את כוחות המשטרה לזירה, סיפר לאראל סג"ל ורועי עידן על שהתרחש.

שמעון ריקלין התייחס לתקיפת עמדת השידור, והודה: "זה לא יוצא דופן, זו לא פעם ראשונה, זה קורה הרבה פעמים". הוא הסביר כי תופעת ההפרעה לשידור מוכרת, אך הוא הופתע מעידודם של הסובבים. "אתמול הייתה תחרות פסנתר בהיכל התרבות, אנשים מאוד עמידים, מאוד מבוססים. אתה רואה איך הם מעודדים אותו (סדי בן שטרית) ואת החבורה שלו. חשבתי לעצמי באותו רגע, קורה פה משהו מאוד חמור".

הוא הסביר: "אני גדלתי בתל אביב, למדתי ליד הבימה לפני כארבעים שנה, ואומרים לי 'אתה לא יכול לדבר פה'. קם פה מחנה גדול שחושב שלא לגיטימי שנהיה במרחב הפיזי ובמרחב הרוחני־התקשורתי. זו בעיה גדולה. אם אני כאיש עם כיפה סרוגה לא יכול להסתובב בתל אביב מבלי שקוראים לי נאצי ומקללים אותי, יש לנו בעיה מאוד חמורה; עם תפיסה של אנשים שחושבת שפשוט לא מגיע לנו להיות לידם". עוד הוסיף ואמר: "לפני יומיים ניגשו אליי שני אנשים ובשקט, בטון קר מאוד, אמרו לי 'אתה נאו־נאצי'. הסתכלתי עליהם ושאלתי למה. הם ענו 'כי אתה תומך בראש הממשלה נתניהו'".

     

עריכה: עופרי גליכמן

04/05/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אראל סג''ל
אראל סג''ל  |  צילום: 103fm
Paris