סיון כהן

"עבאס לא ימחק את הזהות היהודית - העבודה ומרצ כן"

שמעון ריקלין ('ערוץ 20') הבהיר כי הוא מעדיף את יו"ר רע"ם בממשלה מאשר מפלגות המרכז שמאל: "עבאס עובר שינוי, והוא גינה את הפיגוע בגוש עציון"


חבר הכנסת עמיחי שיקלי (ימינה) הודיע אתמול (ד') באופן פומבי כי לא יתמוך בממשלה של בנט ולפיד, על אף שעל פי הדיווחים מן השטח, זו תוכניתו של גוש השינוי שעתיד לקום עם קבלתו של לפיד את המנדט. העיתונאי שמעון ריקלין ('ערוץ 20') שוחח עם סיון כהן בפתח התוכנית, והגיב לדברים.

שמעון ריקלין התייחס להכרזתו של ח"כ שיקלי, וטען כי בניגוד לטענות כי הוא 'עריק', למעשה "נפתלי בנט ואיילת שקד הם העריקים". הוא הסביר: "עריק הוא מי שמועל בדרך האידאולוגית בה הוא נבחר. מי שעורק ממחנה הימין והולך לבחירות על נושא אחת, הבטחות שהופרו אחת אחרי השנייה ועושה ההפך הגמור, זה בנט ושקד. שיקלי הוא איש ישר וערכי, הוא אמר לנפתלי בנט ואיילת שקד שהוא לא מוכן להפר את ההבטחה שנתנו לבוחרים, ולכן מתכנן להצביע נגד ממשלת השמאל שהם מקימים".

ריקלין פנה לסיון בשאלה: "מה ההבדל בין אורלי לוי אבקסיס לאיילת שקד? אורלי לוי עזבה את מחנה השמאל והלכה לימין, רגמו אותה באבנים והרגו אותה. כשבנט ושקד עוזבים את מחנה הימין והולכים למחנה השמאל, הם מתקבלים בתשואות. אני קורא לזה צביעות", וטען: "הניסיון להכשיר אותם לא יצלח".

העיתונאי תקף את בכירי ימינה, וטען: "בנט ושקד הם שני נוכלים, עובדים על כולם, לא מפסיקים לשקר. בנט אמר שהוא לא מבקש שררה, לא ביקשת שררה? הוא אמר שלא ישב תחת יאיר לפיד, שהוא מקים ממשלת ימין; קוראים להם ימינה כי הם יותר ימין מנתניהו, ובגלל זה הוא הולך עם מרב מיכאלי והמשותפת. הוא ליצן, זה פשוט לא ייאמן".

ממשלה עם עבאס עדיפה על ממשלה עם העבודה ומרצ

סיון כהן ציינה בפני ריקלין כי נתניהו הוא שהכשיר ישיבה בממשלה עם רע"מ. הוא השיב: "מנסור עבאס, בעיניי, אם ימשיך בקו האזרחי, בגינויים למעשה הטרור כמו שהיה בצומת תפוח, ובוויתור על חוק הלאום וחוק קמיניץ; וידבר על זכויות אזרחיות וכלכלה, זה לגיטימי גם לממשלת השמאל. אני עושה הבדלה בין עבאס לרשימה המשותפת שמייצגת את הנושא הפלסטיני", והוסיף: "קורה פה משהו עולמי במאבק של מודרנה ושמרנות, לימין הישראלי אסור להדיר ערבים שמרנים שמוכנים ללכת איתו יד ביד".

בהמשך, הסביר מדוע ישיבה עם רע"מ עדיפה על ישיבה עם מפלגת העבודה ומרצ: "מנסור עבאס לא ימחק את הזהות היהודית של מדינת ישראל, והעבודה ומרצ מחויבים למחיקת הזהות היהודית של המדינה. מרצ תומכת בעמדה שצריכים לשפוט את חיילי צה"ל בבית הדין בהאג; מנסור עבאס לא דיבר על זה בכלל, הוא רוצה כסף והרבה. אין לי בעיה עם זה, כל עוד הוא נותן לממשלה בראשות נתניהו לעשות את הדברים שאנחנו רוצים", וציין כי עבאס "עובר שינוי, וגינה את הפיגוע בגוש עציון". הוא סיכם: "האם אני מעדיף את זנדברג ויאיר גולן, או הימנעות מבחוץ של עבאס? נכון, אני מעדיף אותו".

     
עריכה: עופרי גליכמן

06/05/2021
הישארו מעודכנים

שמעון ריקלין
שמעון ריקלין  |  צילום: צילום מסך ערוץ 20