אודי סגל וענת דוידוב

"המשטרה לא מפרה את הסדר, אלא שומרת עליו"

דובר משטרת ישראל וסגן ראש חטיבת הדוברות, ניצב משנה אלי לוי, על החלטת המשטרה לחסום את כביש 1 משני צדדיו מחשש להתפרעויות


לקראת לילת אל קאדר המסמל את סיום חודש הרמדאן, החליטה משטרת ישראל, שנערכה להתפרעויות בירושלים, לחסום את כביש 1 משני צדדיו; מחשש לניסיונות להתסיס את האווירה באזור. עוד פורסם, כי בעקבות החלטת המשטרה אכן החלו עימותים במקום. דובר משטרת ישראל וסגן ראש חטיבת הדוברות, ניצב משנה אלי לוי שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב והגיב לדברים.

אלי לוי התייחס למהומות הרבות במזרח ירושלים, וטען כי "משטרת ישראל היא לא זאת שמפרה את הסדר, אלא שומרת עליו. "כניסת השוטרים להר הבית ושימוש ברימון הלם, אלה החלטות מקצועיות של מפקד האירוע, מפקד מחוז ירושלים במקרה הזה. איש שמכיר את ירושלים והר הבית כמו את כף ידו, יודע להבחין בשעת אמת, בזמן אמת באירועים".

לדבריו, "יש לא מעט גורמים בימים האחרונים שנכנסים ומנצלים ברגל גסה את המתפללים התמימים, שבאים להיות חלק מאירוע הפולחן הדתי; ונכנסים גם למקומות הקדושים מיידים אבנים על שוטרים, משליכים בקבוקי תבערה על שוטרים. יש לנו 20 שוטרים פצועים , שוטר במצב בינוני. אם לא היו זריקות אבנים ובקבוקי תבערה על שוטרים, לא היינו מגיעים לאירועים האלה".

כמו כן, התייחס לפקקי הענק שנוצרו אתמול (ש') בכביש 1, בעקבות מחסום משטרתי שהוצב במקום, והבהיר: "משטרת ישראל היא לא זו שחסמה את כביש מספר 1. לאור הימים האחרונים, וההתססה שהייתה הן מבית, מהרשות הפלסטינית, וגם ברמה הבינלאומית שלא נראתה פה לא מעט שנים; משטרת ישראל התכוננה חקירתית־מודיעינית בצורה המקצועית והטובה ביותר". עוד הוסיף ואמר כי השוטרים זיהו אדם שעלול להלהיט את הרוחות, והוא התבקש לרדת מהאוטובוס. "יתר מהאנשים כאת הזדהות איתו וכמחאה על ההחלטה שלנו לא לאפשר מפירי סדר, ירדו מהאוטובוס וגרמו לפקקי הענק".

כמו כן, הוא טען כי "שוטרים של אגף התנועה והמחוזות שחררו את הפקקים מהר מאוד. מה שגרם לפקקים זה העובדה שחלק מהאוטובוסים לא המשיכו את הנסיעה לכיוון ירושלים. משטרת ישראל היא זו ששחררה את הפקק". לסיום, התייחס למצד הדגלים שעתיד להתקיים מחר (ב') בירושלים, והבהיר: "כרגע הכול מתקיים כרגיל, אבל יש הערכות מצב שעתיות. הכול יכול להשתנות בהתאם לנסיבות ולאירועים".

                       

עריכה: עופרי גליכמן

09/05/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מהומות במזרח ירושלים
מהומות במזרח ירושלים  |  צילום: אוליבייר פיטוסי/פלאש90
Paris