אודי סגל וענת דוידוב

יום ירושלים בצל המהומות

יהודה ולד, מנכ"ל מפלגת הציונות הדתית, לקראת ריקוד הדגלים המתוכנן להיום (ב'): "אין שום סיבה שיהודי לא יצעד בכל ארצו, קל וחומר בירושלים"


היום (ב') יתקיים מצעד הדגלים בבירה לציון 'יום ירושלים' וכוחות הביטחון בכוננות שיא. המצעד יעבור גם בשער שכם, מוקד העימותים האלימים בשבועות האחרונים. בתום הערכת מצב הבוקר, הודיע מפכ"ל המשטרה רב־ניצב יעקב (קובי) שבתאי כי לאור המתיחות הגבוהה, יהודים לא יורשו לבקר בהר הבית. גולן יוכפז וענת דוידוב שוחחו עם מנכ"ל מפלגת 'הציונות הדתית' יהודה ולד, שהביע את דעתו בנושא.

יהודה ולד עדכן כי נכון לשעת הריאיון, "המצעד עובר בכול הנקודות שתוכננו, כפי שראוי ומצופה בעיר הבירה שלנו. כולל שער שכם, אין סיבה שיהודי לא יצעד עם דגל בכל רחבי ארצנו, קל וחומר בעיר הבירה שלנו". הוא הדגיש כי המצעד מתקיים עשרות שנים, "אני עוד כילד ירושלמי הייתי חלק ממנו. אני חושב שצריך לפעול מול אותם פורעים ולא הפוך, לא מול אותם יהודים שמנסים להלך בעיר הבירה בצורה רגועה ומסודרת".

הוא התייחס לדיווחים על פיהם מאות אלפי פורעים נמצאים בהר הבית עם חומרי חבלה, וטען: "מדינת ישראל, במקום להתמודד איתם, עסוקה בלהוריד את דגלי ארץ ישראל – זו תעודת עניות. אם יהודים לא עולים להר הבית, כשהערבים הם אלה שפורעים ומעלים חומרי חבלה, אני חושב שמשהו בשיח לא עובד נכון. ב-67 התחלנו את שחרור ירושלים וכנראה המערכה על ירושלים לא הסתיימה. אנחנו ממשיכים יום יום לנסות לשחרר את ירושלים".

עוד הוסיף ולד, ואמר: "התמונות שאנחנו רואים בשבועות האחרונים של התפרעויות, אלימות, טרור - זה משהו שאסור לקבל אותו. הפתרון לא יהיה על ידי זה שנצר את צעדי ריקוד הדגלים. זה שאנחנו מסכימים להוריד את הראש בפני הטרור בירושלים, זה מה שגורם לטילים באשקלון, לאלימות ביפו. זה עניין לאומי, השיח הוא שיח של רפיסות וחולשה - אסור לקבל את זה".

"שיח של רפיסות וחולשה"

בהמשך, מתח ביקורת על מדיניותה של הממשלה וכוחות הביטחון: "המציאות היום היא שיש התפרעויות קשות בירושלים, והשיח של המשטרה והריבון, הממשלה, נתניהו וגנץ, זה שיח של רפיסות וחולשה. אם לפיד יהיה רה"מ זה יהיה יותר טוב? כנראה שלא. בגלל זה אנחנו רוצים ממשלת ימין חזקה. אנחנו רוצים להקים משלת ימין אמיתית, כנראה הממשלה הפריטטית לא מספיק טובה. הרצון שלנו, שיהודי ילך עם דגל ישראל בשער שכם, אני מקווה מאוד שרוב המפלגות הציוניות מבינות שזה ערך".

בסיום השיחה תהה גולן יוכפז האם הוא ממליץ להורים שמתלבטים לשלוח את ילדיהם למצעד היום, והוא מתחייב כי האירוע יעבור בצורה בטוחה. ולד השיב: "אני לא יכול לומר את זה, כמו שאני תושב גוש עציון ואני שולח את הילדים לבתי הספר ולא יודע אם הם יחטפו אבן או לא. אני לוקח אחריות על עצמי, כל אחד יעשה את השיקולים שלו. כמו שאנחנו הולכים בכל רחבי ארצנו, גם בירושלים אנחנו צריכים להרים את הראש עם דגל ישראל מונף".

           

עריכה: עופרי גליכמן

10/05/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אודי סגל וענת דוידוב
אודי סגל וענת דוידוב  |  צילומים: 103fm
Paris