רון קופמן ואריה אלדד

"רה"מ צריך להתחייב שכל רקטה מעזה תיענה במבצע נוסף"

ראש עיריית שדרות אלון דוידי על סיום מבצע שומר החומות: "אין שום סיבה לעשות הפסקת אש, אף אחד לא רוצה לנצח את חמאס"


11 ימים חלפו מאז שהחל סבב הלחימה מול חמאס, שזכה לשם מבצע שומר החומות; אתמול בשעה 02:00 בלילה (ה') נכנסה הפסקת האש לתוקף, זאת בתקווה שתישאר יציבה גם בימים הקרובים. האם השקט ישוב למדינת ישראל? ראש עיריית שדרות אלון דוידי, שוחח עם ניסים משעל ב־103fm והגיב לדברים.

בתום מערכה אינטנסיבית מול חמאס שנפתחה בירי מכיוון עזה על ירושלים, ראש עיריית שדרות אלון דוידי הודה כי הוא "לא כל כך מבין למה עושים הפסקת אש, אין שום סיבה לעשות זאת. רה"מ והצבא קיבלו את הגיבוי מאיתנו, היו הישגים, אבל זה לא מה שמשנה את מאזן הדברים. נראה לי שאף אחד לא רוצה לנצח את חמאס".

כשנשאל האם להערכתו המבצע יחזיר את השקט לדרום, השיב בסקפטיות: "יש הפסקת אש שהיא ללא תנאים. הייתי מוכן לספוג רקטות כדי שיחזירו את החיילים והאזרחים שנמצאים שם. אני אומר לרה"מ כבר שנים שבזה שהוא יעשה שקט במדינת ישראל על חשבון ועל גב תושבי העוטף – זה לא רע רק לתושבים בעוטף עזה, אלא למדינת ישראל; כי אתה נותן לחמאס להתעצם ואתה מקבל את זה אחר כך בלוד, בעכו, בנגב".

כמו כן, ציין כי ראש הממשלה בנימין נתניהו "הבטיח לנו השבוע מחירון חדש לתקיפות של החמאס והג'יהאד כלפי ישראל. הוא צריך להתחייב שכל מעשה טרור כלפי אזרחי מדינת ישראל שבא מכיוון עזה יענה במבצע, לפחות כפי שנעשה ב-10 ימים האחרונים. אחרת, למה עשית את המבצע הזה? אומרים אלא אם בממשלת ישראל 'יש סוג א' ויש סוג ב''. דין שדרות כדין תל אביב - אם לא נהיה בערבותה הדדית הזאת, אל תתפלאו שיקומו דורות שלמים שלא ירגישו מחויבים לעתיד המדינה".

     

עריכה: עופרי גליכמן

21/05/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אלון דוידי
אלון דוידי  |  צילום: פלאש90
Paris