אודי סגל וענת דוידוב

אדוה דדון על סילבן שלום: נלחם על חייו - פעל למנוע את השידור

עיתונאית 'חדשות 12' על התחקיר שחשף את לינור איצקוביץ' שעברה, לדבריה, תקיפה מינית בידי השר לשעבר סילבן שלום


אדוה דדון ('חדשות 12') שחשפה בתחקיר את לינור איצקוביץ', שלדבריה עברה תקיפה מינית בידי השר לשעבר סילבן שלום: "היא מעידה על עצמה שהיא פוסט־טראומטית, אולם היא הגיעה לריאיון ממקום חזק שרוצה להוציא את המועקה מהחזה שלה, שתעבור להיות שלו".

לדברי דדון, החשיפה הגיעה לאחר שצפתה בריאיון של קים אריאל־ארד, שעברה חוויה דומה בידי הפסיכולוג שלה: "היא הבינה שאם אריאל־ארד עושה את זה, גם לה אין מה להסתיר".

דדון השיבה בחיוב על שאלתו של גולן על אודות לחצים שהופעלו למניעת שידור הכתבה. "בן, בהחלט. היו ניסיונות מאוד כבדים", אמרה, וסייגה: "אני חייבת להודות שאני חושבת שזה בסדר. אדם נלחם על חייו".

כלומר, סילבן שלום נלחם למנוע את השידור הזה?
"ודאי שהוא נלחם, כן".

○ ○ ○

מטעמו של השר לשעבר סילבן שלום נמסרה אמש תגובה ארוכה, שבה דחה מכל וכל את הטענות. "מדובר בעלילה מצד מי שעבדה עם שלום לפני 16 שנה. עלילה זו לא הייתה באה לעולם לו היה סילבן שלום נכנע לדרישות כספיות ולחצים לקבלת כספים, שהופנו אליו מצידה ומצד אימה במהלך השנים האחרונות וסורבו", נכתב בין השאר.

מטעמו של שלום נמסר עוד כי הועברה למערכת 'חדשות 12' חוות דעת של מומחה פוליגרף בכיר, "אשר קובע קטגורית כי קיימת בעיתיות בבדיקת אמירות אשר הזמן שחלף (במקרה זה, זמן רב ביותר של כ-16 שנה) עלול לעוותן", לשון התגובה, שעליה הוסיפו אמש ב'חדשות 12' כי חוות הדעת קבעה שיש בעייתיות בבדיקת אמירות והתבטאויות - ולא בקיומם או אי־קיומם של מעשים.אם מעשה קרה או לא קרה.

26/05/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אדוה דדון
אדוה דדון  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris