בן כספית ואריה אלדד

"הגיע הזמן לסיים את סאגת השבויים והנעדרים"

מעלים הילוך בעסקה להשבת שבויים • אבירם שאול, אחיו של אורון שאול ז"ל, סיפר: "לפני כמה ימים נפגשנו עם הרמטכ"ל, המחיר הוא שם המשחק"


מספר ימים לאחר שניסה חמאס להעלות שוב את סוגיית החזרת השבויים והנעדרים על סדר היום, זאת באמצעות פרסום תמונות חדשות שלא נראו של גלעד שליט בשבי והקלטה המזויפת ככל הנראה של "חייל ישראלי שבוי", הגיעה היום (ד') לקהיר משלחת מצומצמת של בכירי הזרוע הצבאית של חמאס, ביניהם סגנו של מוחמד דף. בעיתון 'אל-ערבי אל-ג'דיד' דווח כי הגעתה של המשלחת מטרתה להניע את המשא ומתן העקיף על עסקת השבויים. 

אבירם שאול, אחיו של אורון שאול ז"ל, שוחח עם אריה אלדד וגיא פלג ב־103fm והביע את דעתו על הדברים: "לפני כמה ימים נפגשנו עם הרמטכ"ל, הוסבר לנו שמעלים הילוך ואין ספק שאנו נמצאים בנקודה הגבוהה ביותר על ציר הזמן בשבע השנים האחרונות. אני חושב שהגיע הזמן לסיים את הסאגה, גם הציבור מאוד רוצה בכך וראינו את זה גם במבצע שומר החומות וגם אחריו".

בהמשך דבריו, הוסיף: "השאלה אם החזרת השבויים והנעדרים תתבצע בכל מחיר היא שם המשחק. אנו יודעים שכשתהיה עסקה שתירקם, המחיר יהיה המשחק האמיתי. בתור אח של אורון, ובתור אחד שמאוד רוצה שאמא שלי תזכה לראות אותו, אני רוצה אותו מחר פה. אנו נמצאים בנקודת זמן מאוד קריטית וביתרון אסטרטגי על חמאס, הוא יצטרך אותנו בשיקום הרצועה ונהיה גורם מפתח".

על המחיר שעתידה ישראל לשלם בעבור החזרתם של השבויים והנעדרים, אמר אבירם שאול, אחיו של אורון: "עתרנו לבג"ץ על מנת לשנות את הסטטוס של אורון, והוא קבע שלא ניתן לקבוע שאורון אינו בין החיים. אני לא מצהיר שאורון חי ונושם, אבל חשוב לדעת שהוא נחטף במנהרה ומצאו את האפוד והקסדה שלו במצב טוב". 

נצטרך לשלם באסירים ביטחוניים והומניטריים, כך היה וכך יהיה

בסיום דבריו, הדגיש: "בסוף, הומניטרי תמורת הומניטרי לא עובד, ניסינו במשך שבע שנים לעקוף עסקת חילופי שבויים, אנו רואים שאין דרכי קיצור. הדרך היחידה להחזיר את השבויים היא רק באמצעות עסקה. אני לא חושב שנדבר במונחים של עסקת שליט, אך המדיניות שישראל התוותה במשך כל ההיסטוריה מוכיחה שאנו נצטרך לשלם באסירים ביטחוניים והומניטריים, כך היה ולצערי כך יהיה". 

עריכה: מיכל קדוש 

09/06/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


דיון בכנסת באשר להשבתו של אורון שאול. למצולם אין קשר לנאמר
דיון בכנסת באשר להשבתו של אורון שאול. למצולם אין קשר לנאמר  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris