ניסים משעל וטל שלו

"הפלסטינים הסבירו שהירי החל כי חשדו שמדובר בכנופיה"

רוני דניאל ('חדשות 12', '103fm')על התקרית הלילה בג'נין: "הימ"מ חילץ את עצמו החוצה ובטח יש שיחות עם הפלסטינים להרגיע את הרוחות"


הרמטכ"ל אביב כוכבי התייחס אתמול (ד') למותו המסתורי של קצין המודיעין בעת ששהה במעצר בחודש שעבר, פרשה שנשארה עד כה עמומה כמעט כליל, וטען כי מעטה הסודיות נועד "לשמור על צנעתו ועל צנעת משפחתו", כמו גם על "סוד גדול שהוא כמעט פגע בו". בהמשך הוסיף כי הקצין "לא היה צריך למות בכלא", כך לדבריו.

הפרשן הצבאי ושדרן 103fm רוני דניאל ('חדשות 12') שוחח עם ניסים משעל וגיא פלג ב־103fm והגיב לדברים: "המניע היה ואולי שגו בגישה הזו לשמור על הקצין ולכן היו קמצנים מאוד בחומר שסופק לציבור. גם בית המשפט הטיל על כך איסורים. אני בהחלט חושב שזה אירוע שמתנהל לא טוב במובן הזה, גם התוצאה לא טובה. כמו שאמר הרמטכ"ל אתמול, אסור היה שזה ייגמר במוות. את מה שהקצין עשה או מה שמייחסים לו כוכבי אומר שהצליחו למנוע". 

זה מאוד לא נעים, בטח כשיש הרוגים ללא כוונה

על התקרית החריגה הלילה (ה') בג'נין שהובילה למותם של שלושה פלסטינים ובהם מחבל בחילופי אש עם כוחות ימ"מ, אמר: "הייתה שם פעילות של הימ"מ בניסיון לעצור איזה מבוקש או שניים, הפלסטינים מסבירים שהם ירו לעברם משום שחשבו שהם איזו כנופיה והתפתחו חילופי אש. הימ"מ חילץ את עצמו החוצה ועכשיו בטח מדברים עם הפלסטינים להרגיע את הרוחות כי זה מאוד לא נעים, בטח כאשר יש הרוגים ללא כוונה".

בסיום דבריו, הפרשן הצבאי רוני דניאל לניסיונות להתקדם בעסקת החזרת השבויים והנעדרים משבי חמאס: "אני חושב שלצערי אנחנו רחוקים מהתנאים שמאפשרים עסקה. סינוואר חוזר למספר של 1,111 מחבלים, ובישראל חל שינוי בשנים האלה ונדמה לי שלא ילכו לעסקה במספרים הללו. נכונות ודאי יש, למיטב ידיעתי הפערים עדיין גדולים מאוד, מישהו יצטרך להתגמש או להבין שהמודל של למעלה מאלף אסירים תמורת חייל אחד לא יקרה".

עריכה: מיכל קדוש 

10/06/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


רוני דניאל
רוני דניאל  |  צילום: 103fm
Paris