אודי סגל וענת דוידוב

סערת רותם סלע בכוכב הבא

כדי לכער את המגישה הפכו אותה לכהת שיער ומתולתלת • ח"כ מיכל רוזין: "אנחנו מפנימות את מודל היופי שהתקשורת מבנה, ומרגישות עם עצמנו מכוערות"


בפרק של תוכנית הריאליטי 'הכוכב הבא' ששודר שלשום (ש'), התחפשה המנחה רותם סלע ל'מנהלת ספא נוף הרים' בשם 'רלי'; זאת כחלק ממתיחה מתוכננת של ההפקה, במסגרתה מתמודד זוכה לאודישן בהפתעה. על מנת שהמתמודד לא יזהה את סלע, היא עברה מייקאובר שכלל שיער מתולתל, שיניים בולטות, נמשים, משקפיים ואיפור כבד. הדמות עוררה סערה באשר למסר שהיא מעבירה לנערות ולנשים. בנושא זה שוחחו גולן יוכפז וענת דוידוב עם ח"כ מיכל רוזין (מרצ), שהגיבה לדברים.

חברת הכנסת מיכל רוזין הביעה את דעתה על המייקאובר שעברה רותם סלע, ואמרה: "אנחנו מבינים שזה משהו הרבה יותר רחב וגדול. כל מודל היופי, הנשיות בעיקר, הוא ממשטר אותנו כנשים ואפילו במידה מסוימת הוא כלל עולמי ואפילו גזעני. כלומר, מצפים מאיתנו להיות עם שיער חלק כשכמעט רובנו, בטח במזרח התיכון, לא עם שיער חלק; רובנו רוצות להיות בלונדיניות, למרות שרוב העולם לא בלונדיני".

היא הוסיפה, כי: "רותם סלע שנראית כמו ברבי ואני לא אומרת את זה לרעה, היא מהממת ויפהפייה היא מודל היופי שנערות ונשים רבות חולמות עליו. הן מרעיבות את עצמן, אנחנו רואות את בתי החולים מתמלאים בעוד תופעות של אנורקסיה ובולימיה; משקיעות מאמץ, זמן וכסף במכוני יופי להיות שזופה, לתקן על מיני פגמים, חס וחלילה שיהיו קמטים. כל זה גם מקור מאוד גדול לתסכול, לאכזבה, לחוסר ביטחון עצמי אצל כל כך הרבה ילדות ונשים".

באשר לטענות כי מדובר היה במתיחה וכי 'לקחו את זה רחוק מדי', אמרה רוזין: "יכלו לשים לה פאה של שיער חלק ושחור, יש סיבה. אנחנו לא רוצים להתעלם ולהגיד 'אוי במקרה עשו לה תלתלים ושמו משקפיים ושיניים בולטות'. יש מודל יופי - שיניים ישרות מתוקנות, פנים חלקות כמה שיותר צעירות. אנחנו מפנימות את מודל היופי שהתקשורת מבנה, ומרגישות עם עצמנו מכוערות, לא יפות וכדומה".

חברת הכנסת סיפרה כי בעת שירותה הצבאי כקצינת חינוך, "הבאתי לחיילות את פנינה רוזנבלום והיא אמרה לי 'אני אדגים עלייך איפור'. כמובן הייתי ילדה צעירה, ואמרתי לה 'אני לא רוצה שתסתירי לי את הנמשים'. היא אמרה לי 'את רוצה להישאר מכוערת?', כך אמרה לי פנינה רוזנבלום. אם לא הייתי עם ביטחון עצמי אני מניחה שהדבר הזה היה ממוטט אותי, ועובדה שאני זוכרת אותו אחרי כל כך הרבה שנים. זה דוגמה לזה שמצפים ממך להיות בדיוק על פי מודל היופי. נכון שהתוכנית לא התכוונה לפגוע ולעשות דווקא, אבל זה עצם זה שזה כל כך מופנם אצלנו".

     

עריכה: עופרי גליכמן

21/06/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מיכל רוזין
מיכל רוזין  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris