איפה הכסף
עם ענת דוידוב

"בסוף החודש חוק החל"ת פוקע ולא יהיה לו זכות קיום"

מאיר שפיגלר, מנכ"ל הביטוח הלאומי, התייחס לסיום תקופת החל"ת וטען: "שר האוצר עושה הכל כדי לקדם את תהליכי החקיקה"


בעוד תשעה ימים, עתידים להסתיים ימי החל"ת בהם זכו עובדים רבים בעת המלחמה במגפת הקורונה, ועמם ההטבות הרבות שקיבלו אלו שאיבדו את עבודתם. בשל העובדה שהממשלה החדשה עוד בוחנת את צעדיה בקפידה, עולה השאלה האם תוארך תקופה זו, או שמא ייאלצו כל אותם עובדים לחזור לעבודה על מנת לשוב ולהשתכר בכבוד. 

ענת דוידוב ועורכת התוכנית 'איפה הכסף' יעל איילון שוחחו עם מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר, שהביא פרטים נוספים על המתרחש ערב ביטול החל"ת: "אנחנו חיים במערכת דינמית, וכל הזמן ישנם דברים שמשתנים. עלינו להתכונן לנדרש. יש עבודת מטה רצינית שמתקיימת כבר מספר שבועות, ואנו במסגרת אותה עבודה מתארגנים לקראת העתיד. מבחינת הביטוח הלאומי, אנו מודעים למשמעות של כל שינוי שכזה כי לכל אדם יש את המאפיינים הייחודיים עבורו. אנחנו עושים את הכל כדי שהחקיקה הנדרשת תעבור כמה שיותר מהר. אין לנו אפשרות לעשות משהו לפני כן, כי אנו פועלים על בסיס החוק, וכל שינוי מצריך עבודה". 

"שוק העבודה הולך להשתנות"

בהמשך דבריו, הוסיף: "בסוף החודש הזה, כל ההקלות וכל השינויים בחוק דמי האבטלה פוקעים, לא תהיה להם יותר זכות קיום אלא אם תהיה חקיקה שתעגן אותם מחדש מה־1 ביולי. היות וכל שינוי מצריך הרבה מאוד שלבים ועבודה, אנו רוצים שזה יהיה יום לפני ולא יום אחרי, ועומדים בקשר רציף עם נציגי משרד האוצר. אני יודע ששר האוצר עושה הכל כדי לסיים את כל תהליכי החקיקה". 

בסיום דבריו, הדגיש מנכ"ל הביטוח הלאומי מאיר שפיגלר כי: "נאריך את מתן המענק לעובדים שיחזרו לעבודה עד סוף יוני 2021, וכל מי שישוב לעבודה עד סוף החודש יזכה למענק שיטיב את מצבו. אנו יודעים שחזרה לעבודה היא צורך ערכי. שוק העבודה הולך להשתנות". 

עריכה: מיכל קדוש 

21/06/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מאיר שפיגלר, מנכ"ל הביטוח הלאומי
מאיר שפיגלר, מנכ"ל הביטוח הלאומי  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris