אודי סגל וענת דוידוב

אלקין כמשל: הרומנים של הפוליטקאים

העיתונאית ברוריה אבידן־בריר מעמידה פרופורציות: "בזמנו משה דיין הגדיל לעשות - הייתה לו אישה והייתה לו מאהבת והוא בגד גם בה"


בסוף השבוע האחרון התפרסם ריאיון מפתיע ב'ידיעות אחרונות', בו נחשף כי שר השיכון זאב אלקין (תקווה חדשה) ניהל רומן בעת שהיה נשוי, עם העוזרת שלו שהפכה לימים לאשתו. אלקין אינו הפוליטיקאי הראשון שבוגד, וככל הנראה גם לא האחרון. בנושא זה ביקשו גולן יוכפז וענת דוידוב לשוחח עם העיתונאית ברוריה אבידן־בריר שסקרה את היסטוריית הבגידות הארוכה של הפוליטיקאים בישראל.

ברוריה אבידן־בריר התייחסה לסוגיית הבגידות בקרב אישי ציבור בכירים במדינת ישראל לאורך השנים, וטענה: "כל הא'-ב' שזור בתולדות הבגידות בישראל מאז קום המדינה. אני חושבת שפוליטיקאי מיומן כמוהו, זה היה מתוכנן, אולי הוא רצה להראות עצמו כבשר ודם. העניין של בגידות ורומנים, זה בעצם מאז קום המדינה. נשיא? חיים ויצמן. ראשי ממשלות? בן גוריון, גולדה מאיר. רמטכ"ל? כן, אני לא מדברת על דיין שעלילותיו ידועות. שרי ביטחון. משה דיין הגדיל לעשות, הייתה לו אישה, הייתה לו מאהבת, והוא בגד גם בה".

היא ציינה כי ראשת הממשלה לשעבר גולדה מאיר ניהלה רומן עם דוד רמז, "אחרי שהיה לו ברזומה רומן גדול עם אישה שהייתה מנכ"לית של חברת אוניות. הוא גם היה הפטרון של גולדה מאיר מבחינה פוליטית. הוא ניהל רומן עם אותה אישה ונולד בן, ואז רק אחרי זה התחיל הרומן של גולדה מאיר ושל רמז. גולדה אמנם חיה בפירוד מבעלה, אבל היא לא התגרשה עד מותו".

כמו כן, נזכרה בתגובתה של פולה בן גוריון לידיעה באשר לרומן שניהל בעלה: "היא קיבלה את זה קשה, היא איימה להתאבד, היא ברחה לבית חברים בירושלים". כמובן, נחשפנו ברבות השנים גם לסיפור בגידתו של ראש הממשלה לשעבר ויו"ר האופוזיציה כיום בנימין נתניהו. אך לדבריה של אבידן־בריר: "הסיפור של נתניהו והסיפור של אלקין לא דומה".

        

עריכה: עופרי גליכמן

14/07/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


זאב אלקין
זאב אלקין  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש 90
Paris