אודי סגל וענת דוידוב

פרשת יוסי כהן והדיילת - פרטים חדשים

רביב דרוקר ('המקור', 'חדשות 13') על הפרסומים החדשים בפרשת ראש המוסד לשעבר יוסי כהן והדיילת: "הגרוש שלה חש שפוטר מעבודתו כי כהן רצה בפיטוריו"


פרסומים שעוררו הדים ועלו לכותרות אתמול (א') ב'חדשות 13', חשפו פרטים חדשים ומפתיעים על הקשר הקרוב שהיה לכאורה בין ראש המוסד יוסי כהן עם דיילת בה פגש. על פי הדיווחים, בעלה של הדיילת טוען כי פוטר מחברת ההשקעות בה הועסק בעקבות הקשר בינה לכהן. העיתונאי רביב דרוקר ('המקור', 'חדשות 13') הביא פרטים נוספים על הפרסומים.

רביב דרוקר התייחס לפרסומים באשר לקשר שנוצר בין ראש המוסד לשעבר יוסי כהן ודיילת, שהוביל לכאורה לפיטוריו של בעלה לשעבר. "זמן קצר אחרי שהדיילת ובעלה מתגרשים, הוא מזומן פתאום לשימוע לפני פיטורים בגוף כלכלי גדול בו הוא עובד. עד אז הוא הצטיין בו מאוד, ואחד מהעובדים אמר לי 'אם היו צריכים לפטר מתוך 700 העובדים הוא היה במקום 699'".

בשל כך, הגרוש מחליט לתבוע את החברה בגין פיטורים לא מוצדקים. "בהליך הגישור שמשתתפים בו לא מעט עו"ד, הוא מעלה טענות שהוא פוטר בגלל יוסי כהן באמצעות גיסתו זהבית כהן, אחת הנשים החזקות במשק. בפגישות שהיו לו עם יוסי כהן סביב הקשר שפיתח עם אשתו, כהן זורק לו משפטים סביב זהבית כהן, 'כשאתה רואה אותה תגיד לה שלום, אתה יודע שאני מכיר אותה'. הגרוש מסתובב בתחושה חזקה שפיטרו אותו כי יוסי כהן רצה בפיטוריו".

עוד ציין כי כאשר ניסה לטעון זאת בהליך הגישור, "כולם מנסים להגיד 'עזוב את זה, בוא נדבר על כסף'. מדהים שזה הליך של תביעת עובד על כך שפוטר, בדרך כלל זה מגיע לעו"ד במחלקה המשפטית שיבוא לייצג, במקום זה באים 2 מעורכי הדין הבכירים במשק". דרוקר סיפר כי הפרשה מתנהלת מזה שנתיים, "זה לא איזה אירוע של יום-יומיים, הפרשה מתחילה באמצע 2019, כהונתו של כהן מסתיימת בסוף 2020 תחילת 2021, לפני כמה חודשים. בכול השנתיים האלה זה רוחש ובוחש".

      

עריכה: עופרי גליכמן

26/07/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


יוסי כהן, ראש המוסד
יוסי כהן, ראש המוסד  |  צילום: פלאש90
Paris