103FM
103FM
האזנה לשידור החי
עכשיו בשידור
גולן יוכפז וענת דוידוב

"יש לבדוק מדוע לא עשו דבר עם התלונה שהוגשה"

סוכנת הדוגמניות נורית אורגל על היכרותה עם שי אביטל וסיפרה על המקרים הקשים בהם היה מעורב: "התעמתי איתו אחרי שכמעט אנס דוגמנית שעובדת אצלי"


סערה בעולם האופנה הישראלי: מיום ראשון הוגשו 2 תלונות במשטרה בטענה לתקיפה מינית נגד סוכן הדוגמניות המוכר שי אביטל, שייצג עד לאחרונה את הדוגמניות המובילות בישראל. זאת לאחר פרסום תחקירים בערוצים 12 ו־13, בהם נחשפה שיטת הפעולה של אביטל לכאורה. כעת, המשטרה חוקרת בנמרצות את התלונות וצפויה לזמן את אביטל ששוהה בחו"ל לחקירה בקרוב. גולן יוכפז וענת דוידוב שוחחו הבוקר (ג') עם נורית אורגל, סוכנת דוגמניות, שניסתה בעבר להתלונן על אביטל במשטרה וספגה איומים על חייה.

העיתונאי רן בוקר פרסם ב־'YNET' את ההתכתבויות הבלתי נתפסות משנת 2015 בין סוכנת הדוגמניות נורית אורגל לבין שי אביטל, בהן התרברב שאינו צריך את סוכנות הדוגמנות על מנת לקיים יחסי מין עם 'ילדות מ***ות שרוצות להצליח'. "התכתבויות נחרטות במוח", אמרה אורגל. היא סיפרה על ההיכרות עמו: "את שי אני מכירה המון שנים מאז התחלתי בתעשייה כמאפרת. מהפעם הראשונה לא הייתה לנו היכרות טובה".

לדבריה, הוא העסיק אותה כמאפרת אך "מעולם לא שילם לי, ומאז הפסקתי לעבוד איתו". לאחר שפתחה סוכנות דוגמנות, "התחילו מריבות וויכוחים על כך שכל שני וחמישי הוא פונה לבנות שלי בצורה לא נעימה. הוא היה פונה בצורה לא נעימה לבנות צעירות, שלא הגיעו אפילו לגיל 17; ואומר להן שהוא רוצה לצאת איתן, שיבואו אליו הביתה, הבטחות מפגרות שמבטיח כדי שיבואו".

אורגל התעמתה עמו בנושא, "אחד המקרים זו ההתכתבות הזאת, לאחר שהקפיץ דוגמנית שלי הביתה מאירוע וסיים את ההקפצה אצלו בבית. 'הוא רק רוצה לקחת משהו' ובסופו של דבר כמעט אנס אותה. היא לא דמיינה שהוא יעשה לה דבר כזה, כשהם נכנסו הביתה הוא חיבק אותה, ניסה להוריד את המכנסיים שלה, הוריד את המכנסיים שלו וניסה בכוח להחדיר לה. היא קפצה ואמרה שהיא לא מעוניינת, וצעקה 'תעזוב אותי'. כשהיא התקשרה בבוקר לספר לי את זה, ישר לקחתי אותה למשטרה, הוגשה תלונה".

"זו הסיבה שבנות לא רוצות להתלונן"

אך הסיפור רק התחיל, כי היא גילתה למרבה ההפתעה שאביטל עודכן בהגעתה לתחנה: "יום-יומיים לאחר החקירה הוא אמר 'את חושבת שאני לא יודע? הלכת למשטרה, אף אחד לא יכול לגעת בי. הוא מתהולל שהוא בן אלוהים ואף אחד לא יכול לגעת בו ושיש לו תמונות שלי נכנסת לתחנת המשטרה. 'במקרה ישבת אצל חבר מפקד מרחב והוא קרוב משפחה שלי'".

היא הפנתה אצבע מאשימה כלפי הטיפול המשטרתי בנושא, ואמרה: "היו אפתיים, לא היו אכפתיים, לא ראו שזה מקרה חריג שצריך לקחת בחשבון. אותה בחורה שהגישה תלונה ראתה ששום דבר לא קורה והחליטה שהיא לא מעוניינת להיכנס לזה יותר. לדעתי התקשרו אליו וטייחו את זה איכשהו. אולי כדאי שיתחילו במשטרה לפני שבאים לשי, לבדוק מי אותו אדם שהיה מפקד מרחב בשנת 2015 בירקון ולראות מדוע ולמה לא עשו עם זה שום דבר. זו הסיבה שבנות לא רוצות להתלונן".

בהמשך, סיפרה כי דוגמנית נוספת שיוצגה אצלה בסוכנות פנתה אליה, וטענה: "הוא אנס אותי בגיל 15, אבא שלי הביא אותי לישראל בגיל 15, התארחתי אצלו בדירה. אבא שלי נסע הביתה והוא אנס אותי באכזריות. רק עכשיו כשאני בוגרת יותר אני מעזה לדבר. הוא הבטיח לה הבטחות ובסופו של דבר ממש התעלל בה. היא התראיינה גם לאחד הכתבים בישראל ולא קרה עם זה דבר, עכשיו התראיינה לצינור ולפני שידור הכתבה אמרה 'אני בטראומה גדולה, המשפחה ביקשה שלא נפרסם, אני גרה בחו"ל ונשואה, לא מעוניינת'".

אורגל נאלצה להתמודד עם איומים מאביטל, אך הודתה: "אף פעם לא פחדתי ממנו. אני מניחה שיש עוד הרבה סיפורים שאנשים מפחדים ולא רוצים לדבר. זה קשה מאוד. אני מקווה שאימהות לילדות קטנות לא יתנו להן, לא משנה מאיפה הן, ללכת לשום פגישה לבד. אין פגישה בבית של בן אדם, זה לא יכול לקרות דבר כזה. גם אני כשניהלתי דוגמניות ועבדתי מהבית, הייתי פוגשת את הבנות בעזריאלי, במקום הכי מלא באנשים".

לדעתך, המיוצגות הבכירות בסוכנות שלו לא ידעו דבר?
"זה בולשיט אחד גדול, בוודאי שהן ידעו הכול והעדיפו שלא לדבר. היה להן נוח הן עשו כסף, ובהן הוא לא נגע".

         

עריכה: עופרי גליכמן

27/07/2021
הישארו מעודכנים

גולן יוכפז וענת דוידוב
גולן יוכפז וענת דוידוב  |  צילומים: 103fm