רוני דניאל

"זה בלתי נתפס שאדם כה מלא חיים פשוט איננו"

העיתונאית שלי יחימוביץ' סיפרה על היכרותה רבת השנים עם רוני דניאל, שלימד אותה את רזי המקצוע והכיר לה את אב ילדיה: "הדמעות חונקות את הגרון"


לפני שעבר רוני דניאל לטלוויזיה והגיח אל המרקע, עבד ברדיו 'קול ישראל', תחילה ככתב התחבורה של התחנה ולאחר מכן זכה לתפקיד שהפך לשיא חייו - הכתב הצבאי. במהלך הקריירה הענפה, עבדה לצדו העיתונאית שלי יחימוביץ', המתקשה אף היא להאמין לדבר מותו. העיתונאית, הסופרת ואשת הרדיו והטלוויזיה שוחחה עם אלון בן דוד ויואב לימור ב־103fm וספדה לו.

שלי יחימוביץ' סיפרה על החבר שאיבדה, ועל התחושות הקשות שמלוות אותה מאז הגיעה ההודעה הנוראה על מותו של רוני דניאל: "הדמעות חונקות את הגרון, יש בזה משהו בלתי נתפס, שאדם כל כך מלא חיים ואסרטיבי פשוט איננו ברגע אחד".

היא נזכרה כי כאשר הגיעה ככתבת צעירה למערכת החדשות בתל אביב, "רוני לקח אותי תחת חסותי, הוא ממש טיפח בי, השקיע בי תשומת לב גם מקצועית וגם דאג שאכיר את העיר הגדולה. היינו ממש חברים, הוא במידה רבה היה כוח מניע בהיכרות ביני לבין אבי ילדיי נועם. הוא באמת היה פטריוט. מותו היה פתאומי והוא לא חווה דעיכה".

לאורך השנים נשמעה לא אחת ביקורת על דניאל, אך יחימוביץ' הבהירה: "איך שהוא מצטייר בעיניי הברנז'ה, כסוג של נץ, הוא לא היה נץ. הוא היה ממלכתי. הוא היה בן אדם שלא היה מסוגל לפגוע בזבוב. רוני באמת חווה טרגדיה נוראה כשהוא ושלומית שכלו את בנם יחידם בגיל 13 מהתקף אסטמה. אני זוכרת שהוא אמר לי משהו שמאוד אפיין את האישיות שלו אח"כ. 'אחרי שקורה לך דבר כזה אתה לא מפחד יותר משום דבר, כי קרה לך הדבר הגרוע ביותר שיכול לקרות. אז ממה אני אפחד'? אז כל השידורים שהוא נוזף בכתבים שמחפשים מחסה זו לא הייתה הצגה, הוא באמת לא פחד".

עוד הוסיפה, כי: "הייתה לו עוד תכונה שאין להרבה אנשים, לא היה לו סולם פנימי מעמדי, הוא אף פעם לא התייחס יותר טוב לממונים אליו ופחות טוב לכפופים לו או נמוכים ממנו בדרג. החברות שלו עם הצוותים תמיד הייתה חברות של שוויון מלא, הצלמים והמקליטים וכולם אהבו אותו אהבת נפש". בהמשך, שיתפה כי בעבר "היינו על סירה של חבר שלו, והוא קפץ למים ורקד ריקוד של שחיה צורנית. אדם מצחיק עד מוות, פשוט נשפכנו. הוא עשה את זה בצורה נשית ועדינה, עשה את כל הריקוד והוא היה באמת מצחיק".

       

עריכה: עופרי גליכמן

29/07/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


נפרדים מרוני דניאל
נפרדים מרוני דניאל  |  צילום: ארכיון כאן חינוכית
Paris