אודי סגל וענת דוידוב

"80 אחוזים מהבנות בפרויקט של גל הוטרדו ע"י שי"

כוכבת הריאליטי גל גברעם הוטרדה לדבריה ע"י שי אביטל, ונתקלה בזלזול כשניסתה להגיש תלונה • רן בוקר ('ynet') סיפר • אמה מירה עם העדויות המצמררות


לאחר שצפה בימים האחרונים פרשת סוכן הדוגמניות שי אביטל, הצטרפה אתמול (ג') כוכבת 'האח הגדול' גל גברעם לרשימת הנפגעות, והאשימה את שי אביטל באופן קורע לב בהטרדה מינית. גברעם אף תקפה גם את התנהלותה של משטרת ישראל, לאחר שהלכה, לדבריה, "להתלונן ושלחו אותי הביתה להגיש תלונה מקוונת. משטרת ישראל, אתם צריכים להתבייש". רן בוקר ('ynet') שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב והביא פרטים נוספים על הפרשה.

רן בוקר התייחס לסרטון שהעלתה גל גברעם ברשתות החברתיות, ובו היא מספרת בקול חנוק מדמעות ובכאב גדול על היחס שקיבלה בתחנת משטרה כאשר באה להגיע תלונה רשמית כנגד סוכן הדוגמניות שי אביטל: "כמי שראיין אותה, האמת היא נר לרגליה. בשורה התחתונה אישה צעירה שלכאורה נפגעה מינית, ניגשה למשטרה ויצאה משם בלי שהגישה תלונה"

לשיחה הצטרפה אמה של גל, מירה גברעם עטיה, שהגיבה לדברים: "גל עדכנה אותי שהיא מתכוונת להתלונן. היה צריך להיות לזה סוף מזמן, כי גם קולגות חזקות מאוד של שי בתעשייה ידעו את זה. המפגש עם שי אביטל היה היחיד אליו לא הלכתי איתה ולא ליוויתי אותה. 80 אחוזים באותו פרויקט הוטרדו על ידי שי. אני יודעת אישית על 3 סיפורים ששיתפו אותי. הלכתי לאסוף אותה, וסיפרו לי בנות אישית, 'אל תשאלי הוא נגע בי ככה, הוא תפס אותי בכוח, הוא נתן לי נשיקה'. דפוס התנהגותי כנראה".

מירה סיפרה כי גל צלצלה אליה לאחר שיצאה מתחנת המשטרה, "בוכה ונסערת וגם בן הזוג שלה אמר 'מירה אני לא מאמין, לא נתקלתי בדבר כזה'. אמרתי להם 'ברוכים הבאים לעולם של מדינת ישראל'. גל הייתה צריכה ללכת עם עוד חברה הייתה איתה בפרויקט, בדקה האחרונה היא אמרה לה 'אחותי אני לא מצטרפת, אני פוחדת'".

בהמשך, אמה של גל מתחה ביקורת נוקבת על תפקודה של משטרת ישראל באירוע, ואמרה: "מאכזב אותי שהתופעה קיימת דווקא במקום שאמור להגן על האזרח. גל חזרה אליי בוכה ונסערת. הסיבה שגל לא הלכה זה לא פחד, היא עושה את זה היום כי היא מבינה שהיום יותר יתייחסו אליה, כי אם הייתה הולכת לפני שנתיים פחות היו מתייחסים אליה. זה מאכזב ,למה נשים צריכות לעבור תהפוכות כאלה ולא לקבל יחס? זה פשוט זלזול ומאכזב".

מהשר לביטחון פנים עמר בר־לב נמסר: "האירוע שהתרחש הלילה בו נדחתה הגשת תלונתה של גל גברעם הוא רע ולא היה צריך לקרות. מפכ"ל המשטרה ואני שמנו בראש סדר העדיפויות את השירות שעל המשטרה לתת לאזרח ובוודאי בנושא הגשת תלונה נגד פגיעה מינית. לכן עם כניסתי לתפקיד התחלנו בצעדים להתמודד עם הנושא ומיניתי יועצת לנושאי מגדר בלשכתי. אני מתנצל בפני גל, ויחד עם המשטרה אאתר את נקודות החולשה ונתקן".

מדוברות משטרת ת"א נמסר: מדובר בתקלה חמורה ולפיכך הנחה מפקד מחוז ת"א- ניצב עמיחי אשד למנות קצין בודק לתחקור האירוע והפקת הלקחים הנדרשים. בנוסף, הנחה לתאם מיידית מפגש של חוקרת מצוות החקירה המיוחד שהוקם במחלק המוסר בימ"ר ת"א עם מגישת התלונה, ברגישות המתבקשת.  ימ"ר ת"א העמיד שני מספרי טלפון שיהיו זמינים 24/7 לסיוע לקורבנות בתאום הגשת תלונה ביחידה. צר לנו על התחושה הקשה שנגרמה מאופן הטיפול בכניסה לתחנה  ונמשיך לנהל את החקירה ברגישות המתבקשת, ע"י מערך חקירות ייחודי שהוסמך והוכשר לכך".

View this post on Instagram

A post shared by GG (@gal_gvaram)

       

עריכה: עופרי גליכמן

28/07/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גל גברעם
גל גברעם  |  צילום: מיכה לובטון
Paris