אודי סגל וענת דוידוב

"לא אתן לאיש להכפיש את שמו של אף שוטר"

דובר המשטרה אלי לוי על התקפותיה של גל גברעם נגד מפקד מחוז ת"א, זאת בגין היחס שקיבלה כשהגיעה להגיש תלונה: "אנו לא מתעמתים עם גל, היא קורבן"


ניצב עמיחי אשד, מפקד מחוז תל אביב במשטרה, התראיין אמש (ש') ב'חדשות 13' ודחה על הסף את טענותיה של הדוגמנית גל גברעם, באשר להתנהלות לקויה של המשטרה בעת שהתייצבה להגיש תלונה כנגד סוכן הדוגמניות שי אביטל. לדבריו, גברעם 'הפרה את הסיכום והגיעה מאוחר לתחנה'. בנושא זה ביקשו גולן יוכפז וענת דוידוב לשוחח עם אלי לוי, דובר משטרת ישראל, שהגיב לדברים.

לאחר ששיתפה הדוגמנית גל גברעם כי הגיעה להגיש תלונה נגד סוכן הדוגמניות שי אביטל וזכתה ליחס מזלזל מכיוונם של השוטרים; היא תקפה אמש (ש') בחריפות את מפקד מחוז תל אביב של המשטרה, ניצב עמיחי אשד, אשר טען בריאיון כי במשטרה 'לא גלגלו אותה ממדרגות התחנה'. אלי לוי, דובר משטרת ישראל, הבהיר: "אנחנו לא מתעמתים עם גל, היא קורבן ומשטרת לעולם לא מתעמתת עם קורבן של עבירות מין".

הוא ציין כי "מפקד מחוז תל אביב בדק את טענותיה, וכמו שהוא אמר - נקבעה איתה פגישה, היא הגיעה מאוחר יותר בשעה 23:00. נאמר לה שהיא יכולה להגיש תלונה מקוונת או לחכות ולהמתין לחוקרת. החוקרת הייתה באותם רגעים בחקירת נוער ולכן גל התבקשה להמתין או להגיש תלונה מקוונת. כל מה שאמר מפקד מחוז ת"א מגובה".

עוד הוסיף, כי: "לא אתן לאיש להכפיש את שמו של מפקד מחוז תל אביב, ולא של אף אחד מהשוטרים בישראל. ניצב אשד, ניצב ותיק במשטרה, קצין מוערך שמטפל בפרשיה ברגישות שאין כמותה. מדברים על כך שמשטרת ישראל צריכה להתייעל, והגשת תלונה מקוונת היא התייעלות. מפכ"ל המשטרה מהרגע הראשון חידד את הנהלים, כל מי שטורח ומגיע לתחנת המשטרה יקבל את תשומת הלב. אנו לא מטאטאים מתחת לשטיח. יש גם יתרונות בתלונה מקוונת".

"המשטרה יודעת איפה שי אביטל"

בסיום דבריו, הביא דובר המשטרה אלי לוי פרטים נוספים על פרשת שי אביטל: "יש כבר 13 מתלוננות נגד אביטל, והחקירה מתנהלת בצורה מקצועית. אני מכיר מקרוב את עבודת השוטרים. יש חקירה, שי אביטל כרגע בחזקת חשוד ששוהה מעבר לים, יש 13 תלונות, יש חקירה אינטנסיבית ובמהלך היום חומר החקירה הראשוני יוצג לפרקליטות שתנחה את המשטרה. המשטרה יודעת איפה הוא, בשלב הזה גובים עדויות ותלונות".

לוי הוסיף ואמר כי "יש עוד מתלוננות שעוד לא הגיעו לתחנות המשטרה", וקרא לכל "מי שנפלה קורבן לעבירת מין, לא רק בפרשיה הזאת, להגיע לתחנת המשטרה ולהגיש תלונה. כל קורבן תטופל בצורה המקצועית והרגישה ביותר".

            

עריכה: עופרי גליכמן

01/08/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


גל גברעם
גל גברעם  |  צילום: מיכה לובטון
Paris