איפה הכסף
עם ענת דוידוב

הקורונה חזרה - ובקרוב גם החל"ת?

מאיר שפיגלר, מנכ"ל הביטוח הלאומי, על האפשרות שמודל החל"ת ישוב במידה וסגר רביעי יוטל: "גם אם יש בו מעידות וכשלים, מודל החל"ת נתן מענה ראוי"


בניגוד לציפיות שכמות המובטלים בישראל תרד עם סיום מודל החל"ת, שיעור האבטלה רשם עלייה קלה בחודש יולי. מאיר שפיגלר, מנכ"ל הביטוח הלאומי, שוחח עם ליאת רון ואריה מליניאק ב-103fm והתייחס לנתוני האבטלה בעת הנוכחית. עוד הוסיף שפיגלר והביע דעתו על האפשרות שסגר נוסף יוטל על תושבי מדינת ישראל, ויוביל גם לשובו של מודל החל"ת.

"אין לי ספק שבהחלטה על סגר יתייחסו לא רק לפן אחד של העניין, אלא לכל הדברים שנגזרים מכך", הדגיש שפיגלר בפתיחת דבריו. "מדובר בהחלטה שיש לה גם פן נפשי. אנשים הוסרו משוק העבודה, הוחזרו, הוסרו שוב והוחזרו, הדבר הזה מעיב, מעיק ומכביד מאוד על הפן הנפשי של האדם. זה לא דבר שגרתי".

עוד הוסיף שפיגלר והתייחס ליעילותו של מודל החל"ת כפי שהוחל לאורך משבר הקורונה עד כה: "על פי דו"ח של מחלקת המחקר של קרן המטבע הבינלאומי ושל מדינות ה-OECD, מודל החל"ת במדינת ישראל היה הראוי והמוצלח ביותר בהשוואה למודלים אחרים שהחילו במדינות השונות בעולם. גם אם יש בו מעידות וכשלים, תמיד אפשר לשפר אותם, אבל מודל החל"ת נתן מענה ראוי וענייני לציבור שבעל כורחו הוצא משוק העבודה".

05/08/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מאיר שפיגלר, מנכ"ל הביטוח הלאומי
מאיר שפיגלר, מנכ"ל הביטוח הלאומי  |  צילום: יונתן זינדל/פלאש90
Paris