רק בגלל המסכה

גבר נאזק ורותק לרצפה בקניון 'ביג פאשן' בטבריה, מאחר ולא עטה מסכה • אלי אשכנזי ('וואלה') דיווח • ראש העירייה בועז יוסף: "הלקוח לא שיתף פעולה"


אירוע חריג למדי התרחש אתמול (א') במרכז 'ביג פאשן' בטבריה, זאת כשלקוח שסירב לעטות מסכה נאזק על ידי כוחות משטרה ונלקח מהמקום. בתיעוד האירוע, נראה הגבר מעוכב על ידי השוטרים לקול קריאות גינוי של מספר מהקונים: "תתביישו, אתם חונקים אותו", אך לטענת המשטרה, הלקוח סירב להזדהות ונעצר רק לאחר שהתנגד בכוח לעיכוב. 

אלי אשכנזי, כתב ('וואלה') בצפון הביא פרטים נוספים על התקרית: "זוג שהגיע לטבריה הסתובב בקניון, והגבר הוריד את המסכה לאחר שנכנסו. הכי קל לשוטרים פשוט להתעלם ממקרה כזה, לעזוב אותו, או לבקש את פרטי האיש. הם ביקשו, אך הוא סירב". 

לשיחה הצטרף ראש עיריית טבריה בועז יוסף, והגיב לדברים: "כל הסיפור הזה היה יכול להיגמר בחמש שניות. האיש הזה לא שיתף פעולה. המלחמה בקורונה היא מלחמה לכל דבר ועניין, הפכנו להיות עיר כתומה ויש לנו 126 מאומתים. אנחנו לא צריכים להגיע לסיפור של הסגר, ומשטרת ישראל אמורה לאכוף את החוק". 

"אם כל אחד לא יסכים להזדהות, לא תהיה אכיפה", הוסיף, והבהיר: "אנחנו צריכים לדאוג לכך שלא יהיו יותר הדבקות, וללכת עם מסכות. בואו ניפטר מהמגפה הנוראית הזאת". 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "לצערנו, שוב אנו עדים לניסיון להכפיש את פעילות השוטרים תוך שימוש בתיעוד חלקי ומגמתי שמציג רק את רגעי המעצר ולא את מה שקדם והוביל להם. מוקדם יותר הערב, במהלך משמרת במרכז קניות בטבריה, שוטר זיהה זוג ללא מסכה, ניגש אליהם וביקש מהם להזדהות לצורך רישום דוח. כפי שניתן לראות במצלמות הגוף של השוטר, הבעל סירב להזדהות, התעלם מקריאותיו החוזרות של השוטר והחל לעזוב את המקום כשהשוטר הולך בעקבותיו וכל העת שב ומבקש ממנו להזדהות".

"חרף האמור, החשוד התמיד בסירובו ועל כן נאמר לו כי הוא מעוכב אלא שגם לעיכוב החשוד התנגד ועל כן הודיע לו השוטר על מעצרו. גם בשלב זה, המשיך להתנגד והשוטר נאלץ להשתמש בכוח על מנת לעוצרו. מדובר ללא ספק באירוע מצער שהיה יכול להימנע אם האזרח היה משתף פעולה, מזדהה כנדרש ממנו בחוק ונשמע להנחיות השוטרים".

       

עריכה: מיכל קדוש

09/08/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


אודי סגל וענת דוידוב
אודי סגל וענת דוידוב  |  צילומים: 103fm
Paris