אודי סגל וענת דוידוב

"חרף ההערכה לנתניהו, כבוד השבת יקר לנו יותר"

ח"כ משה ארבל (ש"ס) על החלטתו של יו"ר האופוזיציה נתניהו לברך את לינוי אשרם בגבולות השבת: "רה"מ שומר שבת אך מפר את הקדוש למדינה בצורה מרושעת"


זכייתה של לינוי אשרם במדליית זהב בסוף השבוע (ש') עוררה סערה גם במישור הפוליטי, זאת כאשר ראש הממשלה לשעבר ויו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו התקשר לברך את אשרם לפני צאת השבת והקדים את נשיא המדינה יצחק (בוז'י) הרצוג וראש הממשלה נפתלי בנט. בתגובה למהלך, ספג ביקורת רבה מבכירי סיעות האופוזיציה.

חבר הכנסת משה ארבל (ש"ס) שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב והגיב לדברים: "ידוע לכולנו שראש הממשלה לשעבר איננו אדם שומר שבת, ועדיין הנושא הזה היה מקובל עוד מימי בן גוריון, שסמלי שלטון מכבדים את הפרהסיה של מדינת ישראל בסוגיות הללו. אני שמח שנתניהו הבהיר אתמול את התגובה הזאת".

עוד הוסיף, כי: "חרף ההערכה העמוקה שיש לנו לנתניהו, כבודה של השבת יקר לנו יותר, ואמרנו את הדברים. ראש הממשלה הנוכחי שכן חובש כיפה ומתקשר במוצ"ש, מפר ברגל גסה את כל הקדוש והיקר למדינה היהודית שלנו בצורה צינית ומרושעת, אז הסיכון כאן הרבה יותר גבוה".

כמו כן, התייחס לרפורמות המתוכננות במסגרת התקציב שאושר בממשלה וטען כי מדובר ברפורמות "מסוכנות מאוד. כשמפריטים שירותים של גיור ממלכתי במדינת ישראל, המשמעות היא שחברה עם אינטרס כלכלי ועסקי תוכל לחלק אזרחות ישראלית לכל המרבה במחיר. גם על הרפורמה בכשרות אנחנו זועקים שהיא רעה".

    

עריכה: עופרי גליכמן

09/08/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


משה ארבל
משה ארבל  |  צילום: נועם רבקין פנטון/פלאש90
Paris