איריס קול

"לא התחסנתי - ההיגיון שלי בא קודם, לא הקורונה"

הזמר מתי כספי חובק את שירו החדש 'משחקי אהבה', אותו כתב דני רובס • על המעבר לאיטליה דווקא בזמן המגפה, סיפר: "הבנתי שעובדים עלינו בארץ"


בימים אלה, חובק הזמר והיוצר עטור ההישגים מתי כספי השוהה באיטליה במהלך החודשים האחרונים את שירו החדש 'משחקי אהבה' כחלק מסדרת שירים חדשה, שאת כולם כתב דני רובס. לפני שבועות אחדים, עלה כספי לכותרות בעקבות החלטתו לבטל את כל הופעותיו בארץ, זאת לדבריו בשל תקנות התו הירוק. 

כספי שוחח עם איריס קול בפתח התוכנית, וסיפר על שירו החדש: "עד כה התרשמתי לטובה ממילותיו של רובס, וזה הולך יפה מאוד. מאז שעברתי לאיטליה, קרה לי דבר נפלא. בדרך כלל אצל יוצרים, מגיעים לשיא מסוים והוא בדרך כלל בין גיל 40 ל־50 או בין 50 ל־60. אחרי, היוצר מתחיל לחזור על עצמו בדרכים שונות ולמחזר את עצמו". 

בבת אחת, התפרץ ממני הר געש חדש של יצירה

"כאן קרה לי דבר מוזר, אני מרגיש כאילו אני בן 30 וכותב ללא הפסקה", הסביר והוסיף: "יש לי התחדשות נעורים מבחינת היצירה". על משבר הקורונה שעצר את הכל מלכת: "כשהושבתנו מעיסוקינו, הרגשתי שהשארתי את הזמן מאחוריי ופתאום לא מיהרתי לשום מקום וירד ממני לחץ שלא הרגשתי בו. בבת אחת התפרץ ממני הר געש חדש של יצירה. לא צריך להעמיס על עצמנו יותר מדי עם דאגות". 

בהמשך השיחה, הסביר מדוע החליט לעזוב את הארץ דווקא בתקופה המורכבת ביותר שידעה בשנים האחרונות, ושיתף בגילוי לב על הכעס שחש בעקבות ניהול הממשלה את המשבר: "בפעם הראשונה החלטתי לעשות למען משפחתי. אני עוד מעט בן 72, וכל שנות עיסוקיי באומנות, תרמתי ואני עדיין ממשיך לתרום לישראל. הקהל שלי הוא קהל ישראלי לרוב. הבנתי שעובדים עלינו קשה מאוד בארץ. לא התחסנתי, ההיגיון שלי בא קודם, לא הקורונה". 

"באיטליה לא מפלים לרעה את אלה שלא התחסנו, כל אדם עושה את מה שהוא חושב למרות שמנסים להשפיע על כולם", סיכם כספי כשהשווה בין החיים באיטליה בימים אלה לחיים בארץ, והדגיש: "כשהשנה תהיה דומה לשנת 2018, אשוב לארץ, רק כשיהיה בישראל נורמלי לחלוטין".

האזינו לשיר החדש:

עריכה: מיכל קדוש

26/08/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


מתי כספי
מתי כספי  |  צילום: גרשון אלינסון/פלאש90
Paris