אראל סג"ל

השלמות חקירה בתיק 4000: "צעד ללא בסיס חוקי מתאים"

עו"ד דוד פורר על החלטת פרקליטות מיסוי וכלכלה לזמן את אבי אלקלעי, עורך 'וואלה' לשעבר, להשלמת חקירה בתיק 4000: "יש פה חשש לתיאום עדויות"


פרקליטות מיסוי וכלכלה הודיעה אתמול (א') לבית המשפט המחוזי בירושלים כי החליטה לזמן את אבי אלקלעי, לשעבר עורך אתר 'וואלה', להשלמת חקירה במסגרת תיק 4000, מהלך שעלול להוביל לדחיית חידוש הדיונים.

עורך הדין דוד פורר, לשעבר בכיר בפרקליטות המדינה, שוחח עם אראל סג"ל וטל שלו והגיב להחלטה: "לא עושים השלמת חקירה אחרי הגשת כתב אישום, רק במקרים חריגים ונדירים. למשל, אם הנאשם מבקש, אם יש השלמות חקירה טכניות, אם יש טענות חדשות שעולות, אם יש התפתחות משמעותית שחלה אחר כך או אם יש ראיות על פרטים עובדתיים חדשים. אף אחד מהדברים האלה לא מתקיים כאן. לכן, לכאורה, החלטת הפרקליטות לקיים השלמת חקירה אחרי הגשת כתב האישום - היא החלטה שאין לה בסיס חוקי מתאים".

"מי שרואה את התנהלות הפרקליטות בתיק צריך להיות מוטרד"

בעניין רענון החקירה לעדים בתיק, אמר עו"ד פורר: "זה הליך בעייתי בפני עצמו, כי העד יושב עם הפרקליטות ואין תיעוד למה שקורה כשהוא יושב עם הפרקליט בחדר. יש בתיק הזה החלטה ספציפית של השופטים שהפרקליטות לא רשאית להציג לעד יותר ב־10 מסמכים בריענון הזה". לדבריו, "הפרקליטות לא יכולה לעשות את זה עקב החלטת השופטים. לכן, הם הלכו בדרך של השלמת חקירה כדי לעקוף את החלטת ביהמ"ש שאוסרת עליהם להשיג יותר מ־10 מסמכים. לכן, בכל המהלך הזה יש משהו מאוד מטריד ועקום".

בהמשך, מתח ביקורת על הפרקליטות: "כל מי שרואה את התנהלות הפרקליטות בתיק הזה צריך להיות מוטרד ממה קורה כשהיא מתמודדת מול אנשים מהשורה, שאין להם את היכולת הנפשית והכלכלית להתמודד עם התיקים האלה, וממה שהיא עושה לאנשים האומללים האלה שהיא מתנפלת עליהם בכוח כ"כ לא מידתי".


עריכה: מאור ראטה

30/08/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


בנימין נתניהו
בנימין נתניהו  |  צילום: אורן בן חקון/POOL
Paris