אודי סגל וענת דוידוב

לילה אחרי לילה: חודש הירי על הדרום

התראות צבע אדום נשמעו בליל שבת ובמוצ"ש בעוטף • ראש עיריית שדרות אלון דוידי אמר: "חמאס שולט בקצב האירועים", והוסיף: "הרגשתי מרומה מבנט"


לאחר לכידתם של שני אסירים נוספים מהשישה שברחו לפני כמעט שבוע מכלא גלבוע, נורתה אתמול (ש') רקטה מכיוון רצועת עזה אל אזור שדרות ויישובי העוטף, זו הפעם השנייה בימים האחרונים. בתגובה לירי, תקף חיל האוויר מספר מטרות לאורך הרצועה, ביניהן מתחם צבאי וסדנאות תת קרקעיות לייצור רקטות של חמאס. 

אלון דוידי, ראש עיריית שדרות, שוחח עם גולן יוכפז ב־103fm והתייחס לדברים: "ילדים ישנו בממ"דים, צה"ל כנראה יורה למקומות ללא מחבלים כי לא שמענו על מחבלים שנפגעו או נהרגו, והם ממשיכים להסתובב חופשי. כל מחבל שהוא בן מוות, יש לו דם על הידיים ומעורב בפגיעה ורצח של יהודים, הכתובת שלו צריכה להיות דבר ברור - חיסול. תושבי העוטף ושדרות נמצאים בסכנה מיידית לירי של רקטות שכוונתן להרוג, ואנו רואים את המחבלים שנמצאים בעזה שממשיכים לחיות. הלוחם שחיסל של הלוחם הגיבור בראל ז"ל מסתובב חופשי, וכך גם משפחתו".

"השרים למדו משפט - מדינת ישראל תגיב במקום ובזמן הנכון", הוסיף והדגיש: "אין הרתעה, חמאס שולט בקצב האירועים. לפיו העסק יבער או יירגע,  וחבל. אנו מדורדרים מבחינה ביטחונית, יכול להיות שהתמונה של אדם שגר בשדרות או בעוטף שונה, אך אני לא מכיר הגדרה אחרת לכך שילדים ישנים בממ"ד כדי לשמור על חייהם. תושבים אלה הם כמו תושבי ירושלים ותל אביב, שירי עליהם הוביל למבצע. מחבלים צריך לחסל, רק מבצע משמעותי וחזק יביא לפגיעה במחבלים, בתשתיות הטרור ולשקט לטווח ארוך. שומר החומות היה מבצע כירורגי". 

על תפיסת מרבית האסירים, זעם: "אני שמח שתפסו את אותם אסירים, ואני מקווה שיתפסו את כולם, אבל רבאק, תחילת שנה. תתאפסו על עצמכם, יש פה אזרחים שאתם סומכים רק על הציונות והמחויבות שלהם. השתגענו לגמרי? הצבא האדיר שמדינת ישראל משקיעה בו מיליארדים, בשביל מה בשביל לעלות מטוס שיטיל פצצה על דיונה? ממשלת ישראל, רה"מ, שר הביטחון ושאר שרי הקבינט נותנים אשראי מוחלט למחבלים שיורים עלינו. לא רק שהם מעבירים כסף לרשות הפלסטינית, אלא מנהלים בגבול הדרומי מדיניות שמאפשרת להמשיך לירות". 

"אין אדם שאכזב אותי יותר מבנט"

בסיום דבריו, הביע דוידי את אכזבתו מראש הממשלה נפתלי בנט: "אני חושב שבנט עשה טעות חמורה, אני לא מבין איך היה לו את האומץ להגיד לנו דבר אחד ולעשות דבר אחר. ברמה האישית, אני מקווה שיעשה תשובה. אני עדיין בתחושות קשות, גם אותי מאשימים. בנט עשה מהלך של אקזיט שלא קשור לערכים, וסימן את המטרה להיות רה"מ מראש. בדרך הוא ריסק ערכים ופגע באמון של הרבה מאוד אנשים. ברמה האישית, אין אדם שאכזב אותי ושהרגשתי מרומה על ידו יותר מאשר נפתלי בנט".

עריכה: מיכל קדוש 

12/09/2021

הצטרפו לערוץ הווטסאפ של 103fm


"הם יורים - וצה"ל תוקף דיונות"
"הם יורים - וצה"ל תוקף דיונות"  |  צילום ארכיון: הדס פרוש/פלאש90
Paris